Funkcjonariusze z Komisariatu Szczecin – Nad Odrą w ostatniej chwili ocalili życie mieszkańca, który próbował odebrać sobie życie przez powieszenie.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie, w minioną sobotę na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że chce popełnić samobójstwo, po czym nagle się rozłączył.

Policjanci bez chwili zastanowienia rozpoczęli poszukiwania, wykorzystując dane logowania się telefonu mężczyzny oraz pozostając w stałym kontakcie z patrolami.

To starszy posterunkowy Jakub Maruszewski na jednej z klatek schodowych odnalazł mężczyznę wiszącego na sznurze. Funkcjonariusz – posiadający uprawnienia z zakresu pierwszej pomocy – natychmiast go uwolnił i podjął intensywną resuscytację, która przywróciła czynności życiowe. Policjanci czuwali nad mężczyzną do momentu przybycia pogotowia.

Uratowany 23-latek został przetransportowany do szpitala pod opiekę lekarzy.

Komenda Miejska Policji przypomina, że każdy, kto potrzebuje pomocy, może zgłosić się do osób oraz instytucji pomocowych, takich jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Poradnia Zdrowia Psychicznego czy telefon zaufania: 800-70-22-22.