Na wysokości Galerii Północ powstał nowy łącznik między ul. Szosa Polska i ul. Policką. Być może w przyszłości będzie pełnił rolę fragmentu pętli autobusowej.

Nowy odcinek jezdni powstał przed skrzyżowaniem wspomnianych ulic (jadąc od strony śródmieścia Szczecina). Nie jest przeznaczony dla wszystkich uczestników ruchu.

– Oznakowanie wyraźnie informuje, że mogą się tam poruszać tylko autobusy. To łącznik przygotowany do zawracania przez komunikację miejską. W okolicy były trudności ze znalezieniem miejsca, w którym w przypadku różnych wydarzeń losowych, autobusy mogłyby zawrócić – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. Czy to jednak jedyny cel budowy nowego fragmentu drogi? Łącznik pozwoli bowiem w okolicy skrzyżowania ul. Szosa Polska i ul. Polickiej stworzyć pętlę autobusową.

Czy to przygotowanie, by w przyszłości skrócić trasę jednego z kursujących tamtędy autobusów, np. 63 (w kierunku Skolwina) lub 58 (na Gocław)?

– Taka opcja też jest brana pod uwagę. Na razie nie zapadły jednak żadne decyzje – tłumaczy Hanna Pieczyńska.

Okolice opisywanego skrzyżowania mogą zmienić się w przyszłości dużo bardziej, gdy do Szosy Polskiej „dociągnięta” zostanie Trasa Północna. Na razie jednak ta inwestycja trafiła do miejskiej „zamrażarki”. Jej realizacja będzie możliwa tylko wtedy, jeśli uda się pozyskać unijne dofinansowanie.