Już wkrótce do Polic powróci tradycja wspólnej zabawy. W piątek i sobotę, na polanie za Szkołą Podstawową nr 8, zagrają między innymi Damian Ukeje, Nocny Kochanek, Margaret i Ania Dąbrowska. To oznacza jedno – wielki powrót Dni Polic i Dni Chemika.

W tym roku gmina Police i Grupa Azoty postanowiły połączyć siły i wspólnie zorganizować plenerowe wydarzenie. Na finiszu są już przygotowania trwające od wielu tygodni, a dzięki podwójnym staraniom na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Piątkowe Dni Polic

Piątek (3 czerwca) będzie Dniem Polic. Jako pierwszy na scenie wystąpi śląski zespół Chwila nieuwagi. W ich repertuarze dla dzieci znajdzie się m.in. piosenka artystyczna, folk oraz poezja śpiewana czerpiąca pełnymi garściami z kultury śląskiej.

Następnie dla publiczności wystąpi Bitamina – polski zespół muzyczny założony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Ich pierwszy album „Listy Janusza” utrzymany jest w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 18:30.

– Specjalnie dla naszych ukraińskich gości, uciekających przed bezlitosnymi realiami wojny, wystąpi Inesa Bratushchyk – dodaje Karol Hajdukiewicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Gwoździem piątkowego programu będzie koncert Ani Dąbrowskiej – wielokrotnej laureatki Fryderyków, niezwykłej kompozytorki i wokalistki. Poza znanymi utworami artystki, publiczność Dni Polic usłyszy także materiał, który wokalistka już od dłuższego czasu szykuje na swój nowy album.

Dni Polic zakończą się mocnym akcentem i heavy metalowym brzmieniem. O godz. 22 na scenie wystąpi Nocny Kochanek.

Atrakcje dla najmłodszych

Wiele będzie się działo również poza sceną. W godz. 16-20 powołany do życia zostanie „Cyrk podwórkowy – nauka przez zabawę!”. – To warsztat dla 20 osób, w którym będzie można doświadczyć pracy z rekwizytami cyrkowymi oraz poznać różne gry podwórkowe – tłumaczy K. Hajdukiewicz.

Interesująco zapowiada się również inicjatywa „Dotknij z nami przyrodę – TOEE zaprasza”. Stanowisko Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej będzie pełne zabaw edukacyjnych i łamigłówek poszerzających dziecięce horyzonty o tajniki przyrody chemii i fizyki.

– Doświadczeni pedagogowie zaspokoją młodzieńczą ciekawość otaczającego świata i zachęcą uczestników do twórczych i radosnych eksperymentów – zapowiada Karol Hajdukiewicz.

Sobota Dniem Chemika

Sobota (4 czerwca) to z kolei święto pracowników Grupy Azoty Police. Podczas Dnia Chemika także nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych, pokazów kulinarnych z degustacją, występu szczecińskiej Pleciugi.

Na wydarzeniu pojawią się także sportowcy wspierani przez Grupę Azoty – 10-krotne mistrzynie Polski w siatkówce oraz reprezentanci w skokach narciarskich – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek.

– Rockowego brzmienia nada zespół z Dolnego Śląska Marcus Arent oraz zwycięzca The Voice od Poland Damian Ukeje – zapowiada rzecznik prasowy polickiego MOK. – Ze swoimi przebojami pojawi się także Margaret.

Sobotnią imprezę zwieńczy występ grupy KOMODO. To polska formacja producentów muzycznych i DJ-ów występująca z brytyjskim wokalistą Thomasem Sykesem.