Dużo atrakcji i muzycznych doznań zapowiadają organizatorzy zbliżających się Dni Polic. Pojawi się cyrk podwórkowy i wesołe miasteczko dla najmłodszych, wieczorem będzie można wybrać się na koncerty cenionych polskich wykonawców, w tym Ani Dąbrowskiej, Bitaminy czy Nocnego Kochanka, laureatów Fryderyków.

Gmina Police i Grupa Azoty Police łączą siły we wspólnym przedsięwzięciu. W piątek, 3 czerwca, zapraszają na Dni Polic, w sobotę, 4 czerwca, na Dni Chemika. Przygotowania trwające wiele tygodni są już na finiszu. Na dzieci czekać będą m.in. wesołe miasteczko i strefa dmuchańców. Wieczorami natomiast ze sceny zabrzmią przeboje gwiazd polskiej muzyki.

Obie imprezy odbędą się na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej w Policach.

Muzyczny kalejdoskop. Nie zabraknie folku, popu i heavy metalu

Dni Polic rozpocznie o godzinie 16 występ śląskiego zespołu Chwila Nieuwagi, który w swoim repertuarze ma propozycje nie tylko dla dzieci. Usłyszymy piosenki artystyczne, folk oraz poezję śpiewaną czerpiącą pełnymi garściami z kultury śląskiej.

O godzinie 18 pojawi się coś dla miłośników niecodziennych dźwięków. Na scenie zagości grupa Bitamina, która eksperymentuje z hip-hopem i jazzem. Na swoim koncie ma pięć albumów studyjnych, a także współpracę z Dawidem Podsiadło przy duecie na płycie kolektywu Flirtini.

Organizatorzy przygotowali również specjalny występ z myślą o wszystkich tych, którzy musieli uciekać z ogarniętej wojną Ukrainy. O 19.30 rozpocznie się recital Inesy Bratushchyk „Pieśni z Ukrainy”. A już o 20 gwóźdź programu – koncert Ani Dąbrowskiej.

– Wielokrotna laureatka Fryderyków, niezwykle płodna kompozytorka i wokalistka, która w ostatnich latach wyrosła na gwiazdę polskiej muzyki pop. Można się spodziewać, że poza rozpoznawalnymi hitami usłyszymy materiał, który artystka już od dłuższego czasu szykuje na swój nowy album – mówi Karol Hajdukiewicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Na zakończenie Dnia Polic prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników heavy metalowego brzmienia – o godzinie 22 na scenie pojawi się Nocny Kochanek, który w 2020 otrzymał Fryderyka w kategorii Album Roku – metal za swoją płytę „Randka w ciemność”.

Będzie okazja spróbować swoich sił w pracy z rekwizytami cyrkowymi

Dni Polic to nie tylko koncerty, ale także szereg wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi. Od 16:00 do 20:00 powołany do życia zostanie Cyrk Podwórkowy – nauka przez zabawę! To warsztaty w kreatywnej atmosferze, podczas których chętnie podejmą się pracy z rekwizytami cyrkowymi oraz poznają różne gry podwórkowe.

A stanowisko Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej zaprosi do zabaw edukacyjnych i łamigłówek, które poszerzą dziecięce horyzonty o tajnikach przyrody, chemii i fizyki. Doświadczeni pedagodzy zaspokoją młodzieńczą ciekawość otaczającego świata i zachęcą uczestników do twórczych i radosnych eksperymentów.

A już w sobotę, 4 czerwca, organizatorzy zapraszają na Dzień Chemika, który również ma w zanadrzu coś dla dzieci i dorosłych. Tego dnia również nie zabraknie koncertów znanych artystów. Na scenie zaprezentują sie m.in. Margaret, Damian Ukeje i zespół Komodo. Więcej o wydarzeniu: https://wszczecinie.pl/dni_chemika_2022,id-35568.html?d=2022-06-04

3 czerwca, Dzień Polic

16:00 Chwila nieuwagi – koncert dla dzieci 

18:00 Bitamina – koncert

19:30 Oficjalne otwarcie 

19:30 Pieśni z Ukrainy – recital Inesy Bratushchyk 

20:00 Ania Dąbrowska – koncert

22:00 Nocny kochanek – koncert

24:00 Zakończenie imprezy

4 czerwca 2022 – Dzień Chemika

11:00 Oficjalne otwarcie imprezy

11:10 Mecz piłki nożnej o Puchar Prezesa

11:00-23:00 Atrakcje, konkursy, koncerty

12:15 Konkursy

14:00 Występ Teatru Lalek Pleciuga

18:30 Margaret – koncert

20:00 Damiana Ukeje – koncert

21:30 KOMODO – koncert

23:00 Zakończenie imprezy