Tydzień przed szczecińskimi Dniami Morza wielką imprezę szykują w Policach. W pierwszy weekend czerwca zagrają tam m.in. zespoły Piersi, Bubliczki, Blue Cafe, LemON oraz Sarsa.
Tegoroczne Dni Polic – Dni Chemika 2016 zaplanowano 3 i 4 czerwca (w piątek i sobotę). Impreza tradycyjnie odbędzie się na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej.

Pierwszego dnia na polickiej scenie wystąpią szczeciński duet Oho!Koko, Monika „Mona” Wierciak grająca na skrzypcach elektrycznych, grupa Long and Junior, a po godz. 20:00 Sarsa oraz zespół Piersi.Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie LemON. Wcześniej zagrają Bubliczki i Blue Cafe. Koncerty w sobotę rozpoczną się o godz. 18:30. Zaraz po wstępie zespołu LemON zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

 

Poza koncertami w ramach Dni Polic zaplanowano takie atrakcje jak bike show, wyścigi dronów, wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami, escape room, policką paradę oldtimerów i stoiska z małą gastronomią. Przygotowano również specjalny program artystyczny dla dzieci, podczas którego wystąpią młodzieżowe zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach (w sobotę od 15:00).

Udział w imprezie jest bezpłatny. Po zakończeniu ostatniego koncertu w piątek, a w sobotę po pokazie fajerwerków mieszkańców Szczecina i Trzebieży odwiozą bezpłatne autobusy. Odjazdy z ul. Piaskowej. W Szczecinie autobus dojedzie do pl. Rodła.