inne

DLA DZIECI: Otwarcie "Muzeum po zmroku"

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 14.04.2019
O której godzinie?
14:00
Do kiedy?
Niedziela, 14.04.2019
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Czy wizyta w muzeum może być zaskakującą przygodą? Zaproszeni do współpracy artyści i animatorzy sprawią, że nie trzeba będzie długo zastanawiać się nad odpowiedzią.

Tym razem galeria TWORZĘ SIĘ (działająca w gmachu 13 Muz, wejście od ul. Staromłyńskiej) zostanie przekształcona w najprawdziwsze muzeum, w którym będzie można znaleźć znane obrazy, rzeźby i zabytkowe rekwizyty. Nie będzie to jednak zwyczajne muzeum. To muzeum nocą, w którym rzeźby opuszczają swoje postumenty, znane postaci wychodzą z obrazów, bawią się w chowanego i do tego uwielbiają psoty. Oprócz nocnej scenerii, odwiedzający wystawę będą mogli odkryć tajemnicę zniknięcia ważnego eksponatu. Będzie można wcielić się w rolę detektywów i przy pomocy odpowiednich wskazówek, śladów i szyfrów odkryć zagadki i tajemnice, które skrywa muzeum. W ramach zwiedzania, przybliżone zostaną sylwetki i dzieła najbardziej znanych na świecie malarzy i rzeźbiarzy. Nie zabraknie najlepszych książek dla dzieci o sztuce oraz książek detektywistycznych.

Wiek: 5+

Kurator projektu: Paulina Ratajczak

 

OTWARCIE: 14 kwietnia w godz. 14:00 - 16:00 / wstęp wolny

 

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektów „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2019” oraz „Twórcze 5x5”, współfinansowane jest przez Miasto Szczecin oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA”, Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, Szkoła Podstawowa TAK, Kashart, Księgarnia FIKA, Stowarzyszenie OFFICYNA

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję