spektakle i opery dla dzieci

DLA DZIECI: Kum i Plum

foto: materiały prasowe teatru

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 14.02.2020
O której godzinie?
10:00
Za ile?
18 i 22 zł
Opis wydarzenia
Do repertuaru Teatru Lalek Pleciuga wraca spektakl „Kum i Plum”. W tytułowych rolach: Katarzyna Majewska i Rafał Hajdukiewicz. To opowieść o dwóch klaunach, którzy fantazjują i ciągle się bawią. To także teatr lalkowy w pigułce – zobaczymy sceny z wykorzystaniem masek, płaskich lalek, pacynek, teatru cieni.

 

Dla dzieci od 4 lat.

„Kum i Plum“ to groteska pełna marzeń, szalonych pomysłów, tajemnic i uroku.

Czy myśleliście już o tym, co to jest szczęście? Jak je ugotować? Gdzie je znaleźć? Co jest nam do tego potrzebne? ...a może szczęście znaczy po prostu... marzyć. „Kum i Plum“ to groteska pełna marzeń, szalonych pomysłów, tajemnic i uroku. W małym domku żyją dwa klauny, tańcząca szafa i dwa zwariowane krzesła. Może z nimi zamieszkać każdy, kogo sobie wymyślą. Klauni bowiem, potrafią bawić się we wszystko. Mogą wyruszyć w świat fantazji, stać się najogródkowaczniejszym ogródkownikiem na całym świecie, mogą piec mniammniamkowe placki albo wystawić na próbę swoją odwagę. Możliwe jest wszystko, ale co z tego jest ważne? Co jest w życiu najważniejsze? ...na to pytanie Kum ciągle szuka odpowiedzi.

Na scenie zobaczycie nie tylko żywych klaunów, ale też maski, płaskie lalki, czarny teatr, animację przedmiotem, śmieszne pacynki i strachy pełne grozy. Będą działy się rzeczy niesamowite! Będziemy latać, będziemy się bać, ale przede wszystkim będziemy się bawić. Będziemy po prostu cieszyć się życiem.

 

Zespół:

Reżyseria: Monika Gerboc

Scenariusz: Monika Gerboc (ze współpracą Hany Galetkowe)

Tłumaczenie z języka słowackiego, teksty piosenek: Katarzyna Butkiewicz

Scenografia: Tomáš Volkmer

Muzyka: Bartłomiej Orłowski

 

Obsada:

Katarzyna Majewska

Rafał Hajdukiewicz

Mariola Fajak-Słomińska

Mirosław Kucharski

Janusz Słomiński

Zbigniew Wilczyński

 

SPEKTAKLE DLA DZIECI

bilet normalny dla widzów indywidualnych - 34 zł

bilet ulgowy dla rodzica/opiekuna dziecka - 22 zł

bilet ulgowy dla dziecka - 18 zł

bilet specjalny dla dziecka niepełnosprawnego - 10 zł

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję