Ciekawe prelekcje, targi, zbiórka karmy dla psów i kotów, kącik organizacji prozwierzęcych z Pomorza Zachodniego. Dom Kultury Słowianin zaprasza w niedzielę, 7 kwietnia, na wspólne obchody Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych. „Warto promować świadome adopcje, aby zmniejszyć ten problem” – zachęcają organizatorzy.

To pierwszy raz, gdy Dom Kultury Słowianin organizuje tego typu wydarzenie w nowej siedzibie. Już 7 kwietnia przy ul. Korzeniowskiego 7 zgromadzą się wszyscy ci, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. 

Zbiórka karmy dla psów i kotów

Organizatorzy zapraszają mieszkańców, aby przyjść i poznać m.in. organizacje prozwierzęce z Pomorza Zachodniego.

– Chcesz dowiedzieć się, jakie są ich potrzeby, a może rozważasz wolontariat, ale nie wiesz, jak dołączyć? Odwiedź kącik organizacji zwierzęcych – zapraszają. Natomiast chętne stowarzyszenia i fundacje mogą dołączyć do wydarzenia. Zapisy prowadzone są telefonicznie do 2 kwietnia pod numerem 511 663 783.

Organizatorzy zachęcają również do przynoszenia karmy dla psów i kotów. Pod koniec wydarzenia, wraz z innymi darami (środki do dezynfekcji, maty, koce itp.) zostanie ona rozdzielona między lokalne organizacje. Jak informują, mile widziana jest przede wszystkim karma mokra, bezzbożowa.

Prelekcje z weterynarzami i kocią behawiorystką

Dzień Zwierząt Bezdomnych ma być również „doskonałą okazją do edukacji mieszkańców”. 

Lekarz weterynarz Agata Piepiora zaprasza na wykład „Adopcja bezdomnego psa lub kota – jakie badania profilaktyczne wykonać?”. Doktorantka ZUT w Szczecinie Katarzyna Kazimierska opowie, jak z głową dokarmiać bezdomne koty, Dominika Bobowska spróbuje przekonać, że adopcja zwierzęcia niepełnosprawnego nie jest wyrokiem, a kocia behawiorystka Blanka Majewska podpowie, jak oswoić zarówno młodego, jak i dorosłego kota.

Dom Kultury Słowianin zaprasza już 7 kwietnia w godz. 11-18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej: https://www.facebook.com/events/1565646160898031

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.