Nowoczesna sztuka co raz częściej dociera do Szczecina. 14 stycznia br. W ramach 3 edycja Festiwalu Sztuki Digitalnej digital_ia.11 mieliśmy okazję obejrzeć mapping pomieszczenia, w Sali Kominkowej Klubu 13 Muz. Wykorzystanie najnowszych technik może wprawić widza w osłupienie.

Inżynieria digitalna rozwija się co raz szybciej. Akcja i wizualizacja technik komputerowych  daje duże możliwości rozwoju fantazji. EleKTro mOOn Vision – autor przedstawienia graficznego to węgierski duet mając na swoim koncie już wiele prezentacji multimedialnych związanych z nurtem video-artu. Tym razem Sala Kominkowa stała się pulsującą życiem przestrzenią.

Aby obejrzeć mapping, zjawiło się bardzo wiele osób. Odnosiło się wrażenie przebywania we współczesnej bohemie. Widać, że przybyło kilku artystów i studentów, szczególnie kierunków artystycznych. Ludzie tłumnie zgromadzili się przed drzwiami Sali Kominkowej. Po 40 minutowym spóźnieniu weszliśmy do auli. Zgaszono światło i rozbrzmiały techno-podobne dźwięki.  Iluminacje obrysowywały na ścianach jej detale, czuło się drżenie podłogi  od  ciężkiego brzmienie muzyki, coś jakby schizofrenia. Światła migały a cyfrowa technika działała na wyobraźnie widza. Po skończeniu  kilkuminutowego seansu, można było usłyszeć ciche pomruki „już, już?”

Oprócz mappingu w pomieszczeniu, można także tworzyć tą metodą podobne akcje na  budynkach. To  działa na wyobraźnie jeszcze bardziej .... Widok jest niesamowity: