Zapowiadany na dziś Szczeciński Polonez Maturzystów na Jasnych Błoniach z powodu złej pogody został odwołany, poinformowali organizatorzy.

Dziś w samo południe na Jasnych Błoniach setki par miały zatańczyć poloneza. Jednak deszczowa pogoda spłatała figla.

„Szanowni Państwo, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu Szczecińskiego Poloneza Maturzystów. Nową datę wydarzenia podamy wkrótce”, przekazali po godz. 10:00 organizatorzy wydarzenia.

Nie godzili się na brak studniówki

Sam pomysł na zorganizowanie pierwszego Szczecińskiego Poloneza Maturzystów narodził się w trakcie pandemii, kiedy z powodu lockdownu odwołano studniówki.

– Była to pierwsza odwołana od stanu wojennego studniówka i uznaliśmy, że nie możemy tego tak zostawić. Zebraliśmy się więc na Jasnych Błoniach i odtańczyliśmy poloneza – mówi Maksym Arłukowicz, jeden z organizatorów wydarzenia. Pomysł spodobał się nie tylko maturzystom, ale i reszcie szczecinan. – Pozytywny odbiór nie tylko maturzystów, ale i pozostałych mieszkańców Szczecina pokazał, że warto to kontynuować. – Od samego początku obserwujemy tendencję wzrostową zainteresowania wydarzeniem. To jest uczucie nie do opisania, kiedy wszyscy na moment się jednoczą i razem tańczą poloneza.