Weekend inSPIRACJI i rocka.

Piątek

1.Inspirująco

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE to jeden z największych projektów podejmujących działania na polu sztuki interdyscyplinarnej. Od 2007 roku inSPIRACJE konsekwentnie realizują obraną formułę, w którą oprócz wystaw wpisane są: wystawy, koncerty, warsztaty, spotkania z artystami, kampanie społeczne.

[ szczegóły wydarzenia ]

2. Listopadowo

Już 1 czerwca w szczecińskim Free Blues Club odbędzie się koncert z okazji premiery drugiego albumu zespołu LISTOPAD. Zespół łączy w sobie słowiański temperament z zachodnim brzmieniem. Ciężkie gitarowe riffy, przemyślane sola, puls nietuzinkowej sekcji rytmicznej i niecodzienny wokal tworzą grupę, która zyskuje coraz większą popularność wśród polskich słuchaczy.

[ szczegóły wydarzenia ]

3. Słodkościowo - dziecięco

Na ostatnim piętrze najwyższego budynku w mieście, podczas piątkowego popołudnia, dla wszystkich pociech przygotowano specjalne atrakcje. W kawiarni powstanie Tęczowa Wyspa, a w niej pod czujnym okiem animatorów odbędzie się: malowanie twarzy, kącik piękności – różowy kuferek, chusta klauna, balonowe zwierzaki i kwiatki, a także mini konkursy. Dodatkowo przez cały dzień każde dziecko będzie mogło wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Wymarzony tort urodzinowy”, w którym główną nagrodą jest Voucher na tort marzeń.

[ szczegóły wydarzenia ]

4. Artystycznie - dziecięco

Piosenki, pokazy artystyczne, konkursy i dobra zabawa, a wszystko to z okazji Dnia Dziecka, zorganizowane zostanie w Teatrze Letnim. Dodatkowo odbędzie się ceremonia otwarcia Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Szczecin Cup 2012.

[ szczegóły wydarzenia ]

Sobota

5. Koncertowo - Rockowo

Dla fanów muzyki rockowej na przełomie maja i czerwca 2012r. została przygotowana niespodzianka. W Teatrze Letnim w Szczecinie w dniach 02 – 03.06. wystąpią najlepsze polskie grupy oraz goście z zagranicy reprezentujące różne odmiany rocka.

[ szczegóły wydarzenia ]

6. Koncertowo - Austriacko

Gerald Gradwohl jest jednym z najwybitnieszych muzyków austriackiej sceny muzyczne, zarówno w studiu jak i na scenie. W Szczecinie wystąpi z towarzyszeniem Kirka Covingtona, perkusisty Tribal Tech.

[ szczegóły wydarzenia ]

7. Filmowo - dziecięco

Szczeciński Inkubator Kultury wraz z Katedrą Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na Kino Bambino w ramach Taras Fest. Po projekcji na wszystkich małych kinomaniaków w ogrodzie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, czeka wielka trampolina oraz gry i zabawy sportowe.

[ szczegóły wydarzenia ]

8. Staroprzebojowo

Jeśli pamiętasz lata dziewięćdziesiąte, jeszcze żyjesz, nie masz problemów z koordynacją ruchową i trzymaniem moczu, ani nie jesteś chory umysłowo, to przyjdź na imprezę! Panował będzie oldschoolowy rapowy i rapcore'owy klimat zarówno ze wschodniego jak oraz zachodniego wybrzeża, a także hardcorowe, nu-metalowe riffy.

[ szczegóły wydarzenia ]

Niedziela

9. Rejsowo - dziecięco

Wraz z początkiem czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Organizatorzy rejsów wycieczkowych statkiem Odra Queen przedłużają to święto o kolejne dwa dni. 2 i 3 czerwca pokład statku zamieni się w piracką przystań.

[ szczegóły wydarzenia ]

10. Bajkowo

Dyrekcja Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie serdecznie zaprasza w dniu 3 czerwca 2012 (niedziela) o godzinie 12.00 do Kina Zamek na projekcję bajki połączoną warsztatami artystycznymi oraz o godzinie 14.00 na specjalnie przygotowany program z okazji Dnia Dziecka, który z myślą o rodzinnym charakterze tego święta przełożono na niedzielę, tak aby dzieci, rodzice i dziadkowie mogli wspólnie spędzić czas na menniczym dziedzińcu Zamku.

[ szczegóły wydarzenia ]