Sypialnia Szczecina, metropolia marketów i dyskontów czy idealne miejsce do życia? Jakie jest Prawobrzeże, a jakie powinno być, by szczecinianom żyło się tu lepiej? O tym będziemy rozmawiać podczas debaty „Przyszłość Prawobrzeża”. To pierwsza z pięciu debat zaplanowanych przez portal wSzczecinie.pl, w których będziecie mogli poznać kandydatów do rady miasta.

Dyskonty, zieleń i komunikacja miejska

Pierwsza przedwyborcza debata portalu wSzczecinie.pl dotyczyć będzie okręgu 1, czyli Prawobrzeża. Odbędzie się w najbliższą środę, 13 marca, o godzinie 20:00 w siedzibie YKP przy ul. Przestrzennej 11 (wydarzenie będzie otwarte dla widzów), a także transmitowane w portalu wSzczecinie.pl.

W jej trakcie padną pytania m.in. o komunikację miejską i rozwój kulturalny tej części Szczecina. Z pewnością zapytamy radnych o przyszłość terenu po targowisku w Dąbiu oraz to, czy na Prawobrzeżu powinny jeszcze powstawać dyskonty i sklepy wielkopowierzchniowe.

Jesteśmy także otwarci na pytania od internautów, które będzie można zadawać na naszym czacie.

Swoją obecność potwierdzili:

Marcin Biskupski (Koalicja Obywatelska), 

Krzysztof Romianowski (Prawo i Sprawiedliwość),

Mariusz Bagiński (Koalicja Samorządowa),

Dariusz Olech (Konfederacja),

Piotr Sobolewski (Nowa Lewica).

Zaproszenie otrzymał również komitet PSL – Trzecia Droga, ale do tej pory od jego przedstawicieli nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Regulamin debat osiedlowych portalu wSzczecinie.pl

Debata dotycząca okręgu Pomorzany i Gumieńce odbędzie się 19 marca, a debatę o Śródmieściu zaplanowano 20 marca. W kolejnym tygodniu zapraszamy na debatę z Pogodna – 26 marca, a dzień później porozmawiamy o północnych osiedlach Szczecina. 

Zaproszenie do każdej debaty otrzymają komitety, które wystawiły pełne listy kandydatów do rady miasta. Pozostałe komitety będą uczestniczyć w debatach rotacyjnie, w zależności od okręgów, w których zarejestrowały listy kandydatów. Zaproszenie za każdym razem otrzymuje lider listy. Jeżeli nie wyrazi zgody na udział w debacie, to zaprosimy osobę, która zajmuje miejsce drugie lub następne.

Jeżeli liderem listy jest kandydat na prezydenta, to automatycznie zaproszenie do debaty osiedlowej otrzymuje kolejna osoba z listy.

Najważniejsze wydarzenie tej kampanii samorządowej – debata prezydencka w Kaskadzie odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 20:00.