Były członek SDPR, wiceprezydent Szczecina za rządów Mariana Jurczyka zastąpił Stanisława Wziątka na stanowisku Przewodniczącego SLD w województwie Zachodniopomorskim.
W minioną sobotę w siedzibie ZUS-u w Szczecinie odbył się V Regionalny Zjazd Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Obecni byli dwaj rywale o fotel przewodniczącego SLD- Wojciech Olejniczak(obecny przewodniczący- red.) oraz Grzegorz Napieralski. Politycy SLD coraz bardziej podkreślają, że partia jest „na zakręcie” i potrzeba zmian. W najnowszym sondażu SMG KRC dla „Faktów” partia z wynikiem 4,6% poparcia, nie przekroczyłaby progu wyborczego.

Dariusz Wieczorek za swój główny cel wyznaczył wygranie wyborów samorządowych. „Rząd wasz, samorząd nasz!”- to hasło ogłoszone podczas konferencji prasowej. Na pytanie kto jest kandydatem na prezydenta Szczecina nie uzyskałem odpowiedzi. Wieczorek negatywnie ocenia prezydenturę Piotra Krzystka, zarzucając mu złe gospodarowanie budżetem miasta. Uważa, że pół miliona złotych wydanych na markę Szczecina powinno zostać wydane np. na promocję miasta w całej Polsce.

Nowy przewodniczący SLD w regionie zasiadł na ławie oskarżonych za zerwanie 31 grudnia 1998 roku umowy z niemiecką firmą Euroinvest Saller, która planowała wybudować hipermarket w Szczecinie. Miasto za zerwanie umowy musiało zwrócić wcześniej wpłaconą zaliczkę wraz z odsetkami- łącznie ok. 10 mln zł. 5 lipca 2007 roku sąd I instancji wydał wyrok skazujący byłego prezydenta Mariana Jurczyka oraz wiceprezydenta Dariusza Wieczorka na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć. Wyrok nie jest prawomocny i oskarżeni zapowiedzieli odwołanie.