koncerty

Dario Napoli Modern Manouche Project (Włochy)

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 01.02.2020
O której godzinie?
21:00
Za ile?
przedsprzedaż 35 zł | w dniu koncertu 45 zł | studenci i uczniowie 20 zł
Opis wydarzenia
Gypsy jazz w najlepszym, włoskim wydaniu!

 

Swoją przygodę z jazzem rozpoczął w Nowym Orleanie, a jego muzyczne dorastanie ma początki w bluesie, rocku i nowoczesnym jazzie. W ciągu ostatniej dekady włoski gitarzysta i kompozytor Dario Napoli zbudował międzynarodową reputację w świecie cygańskiego jazzu. Prezentował swój projekt Modern Manouche na wielu znanych festiwalach na świecie, zarówno podczas normalnych „jazzowych” wydarzeń, jak i wielu z tych, które powstały wokół dziedzictwa Django Reinhardta (Django Amsterdam, Django Legacy w Liverpool Philarmonic, Djangofolllies, Django in June, Cully Jazz Fest, Pisa Jazz…).

Czwarty album Dario ma zostać wydany w grudniu 2019 r., bazując na jego stylu, który – jak mówi Francis Couvreaux z Django Station – „Dario łączy dźwięk, elegancję, wirtuozerię z przyjemnością z grania”.

Chociaż Dario dzielił scenę ze wszystkimi gigantami tego gatunku, od Stochelo Rosenberga do Robina Nolana, najwięcej emocji czerpie z wykonywania własnych kompozycji w Modern Manouche Project, w którym występuje basista elektryczny Tonino De Sensi i Tommaso Papini na gitarze rytmicznej. Łączenie nowoczesnych dźwięków i aranżacji oraz dążenie do zrównoważenia wirtuozowskiego wykonania z melodią i oryginalną kompozycją jest takie samo, jak w muzyce Django Reinhardta.

Skład zespołu:

Dario Napoli – gitara solowa

Tommaso Papini – gitara rytmiczna

Tonino De Sensi – bas

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję