Dagadana to teraz kwartet i w takim składzie grupa ta zagrała w Rocker Clubie 5 marca. Dagmara, Dana i Mikołaj oraz amerykański perkusista Frank Parker zaprezentowali utwory z wydanej niedawno płyty "List do Ciebie" i był to pierwszy punkt programu Akustycznia marcującego czyli Klezmarca.

Ten nowy album to zbiór skomponowanych w etno-jazzowej konwencji utworów, ilustrujących teksty odkrywanego na nowo, zapomnianego niestety poety, jakim był Janusz Różewicz. Wczorajszy występ rozpoczął się od utworu, który  otwiera to wydawnictwo czyli od "Snu" - bardzo ekspresyjnie, "z wykopem" wykonanego przez czwórkę muzyków. Później przemieszczaliśmy się wraz z muzyką w różne rejony geograficzne- byliśmy m.in. w "Paryżu" i "Konstantynopolu", a Dana opowiadała o tym jak doszło do nagrania tych utworów, zachęcała do włączenia się w śpiewanie niektórych  piosenek. Mówiła też oczywiście o Ukrainie, ale przede wszystkim przypominała biografię Różewicza, który zmarł bardzo młodo, pozostawiając po sobie tak inspirującą i afirmującą życie, poezję. 


Frank Parker znany szczecinianom m.in. z występu wraz z zespołem Tie Break (w ramach festiwalu Boogie Brain).niewątpliwie przyczynił się do tego, że folkowe oblicze Dagadany zyskało dodatkowy wymiar. Jego, mocne perkusyjne partie dialogujące z kontrabasowymi pasażami, granymi przez Mikołaja Pospieszalskiego, to była podstawa harmoniczna większości zagranych wczoraj utworów. Były wśród nich nie tylko numery z "Listu...", ale m.n. także jeden kawałek do tekstu Sofiji Andruchowycz. Ostatni numer ponad godzinnego występu to "Kino" w wersji alternatywnej, umieszczonej właśnie na zakończenie nowej płyty. Można zatem uznać, że publiczność (szkoda, że dość skromna liczbowo) otrzymała możliwość  wysłuchania ostatniej płyty w wersji live wraz z ciekawymi dodatkami.

Nawiązując do konceptu tego albumu muzycy ustawili na scenie dużą czerwoną skrzynkę pocztową. Zachęcała ona do tego by pod wpływem muzyki rozbrzmiewającej w klubie, napisać list do kogoś, podzielić się swoimi myślami z bliskimi znajomymi lub przyjaciółmi. 

12 marca kolejny występ muzyczny w ramach Klezmarca - w "Rockerze" zobaczymy grupę Disparates.