Kolejny dzień obchodów święta studentów. Tym razem odwiedziliśmy teren Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Politechniki Szczecińskiej.
Juwenalia zorganizowane przez studentów Uniwersytetu Szczecińskiego w godzinach porannych miały przede wszystkim charakter sportowy. A to, dlatego, iż tego dnia odbył się również dzień sportu i kultury.

Studenci walczyli o puchar rektora w takich konkurencjach jak siatkówka plażowa czy piłka nożna. Na terenie wioski US od samego rana rozpoczęło się wielkie grillowanie, przy stolikach lub bardziej piknikowo - trawie. Przez cały dzień można również poskakać na eurobungee oraz zabawić się w gigantycznych gladiatorów. Dla chętnych zostały także przygotowane interesujące warsztaty, między innymi nauki szybkiego czytania. Na szczecińskich juwenaliach pojawili się również cudzoziemcy studiujący w Szczecinie. Tłumów i kolejek nie było, jednak wieczorem prawdopodobnie ilość studentów bardzo wzrośnie.

Natomiast studenci Politechniki Szczecińskiej zaczęli świętować od samego rana, bo już od godziny 7! Po sytym śniadaniu i przebudzeniu się część studentów zjawiła się na placu tuż obok akademików. Wokół rozłożono namioty, w których prezentowały się koła naukowe, organizacje pozarządowe, a wśród nich znalazło się również stanowisko Polskiego Czerwonego Krzyża. Nie zabrakło dynamicznej muzyki, która ciągnęła na teren akademików kolejnych studentów.

Imprezy się dopiero rozkręcają!