22 lutego lokal Tunel obchodził swoje czwarte urodziny! Zaprosił w swe progi artystów takich jak: Wiosny Luduff, Dair, Qftry, Stary Szmugler. I choć w środku nie było kolorowych balonów ani serpentyn, to uroczystą atmosferę czuło się dzięki występującym zespołom.
Pierwszy na scenie pojawił się szczeciński zespół Wiosny Luduff. Swój repertuar określa jako „szeroko pojęty rock”. Grupa pojawiła się w składzie: Jan Mirecki (wokal), Dariusz Jagodzki (bas), Grzegorz Borowski (perkusja), Piotr Kapłon (gitara), Piotr Olejak (gitara). Ich najtrudniejszym celem wczorajszej nocy było rozgrzanie publiczności, która dopiero zbierała się w murach Tunelu. Po ilości aplauzów, stwierdzam, iż to zadanie udało im się wykonać znakomicie. Coraz więcej widowni zbierało się pod sceną, coraz głośniejsze były brawa.
Przed godz. 21 widownia gorąco powitała grupę Dair - szczecińską formację grającą muzykę celtycką. Żywiołowy zespół jeszcze bardziej rozgrzał zebranych gości. To niesamowite, jak temperament grupy Dair szybko przechodzi na publiczność zebraną pod sceną. Przy ich występach ciężko usiedzieć nieruchomo w miejscu. Bardzo ciekawym dodatkiem były tańce irlandzkie pokazywane tuż przed sceną przez cztery zdolne dziewczyny. Minionej nocy, Dair zaprezentował standardowe melodie irlandzkie, piosenki „Jacobites”, cover zespołu U2 „I still haven’t found what looking for” oraz wiele innych utworów przy których tańczyły dusze i ciała publiczności.

Zespół Qftry zagrał jako trzeci. To, co się działo z publicznością podczas ich występu jest trudne do opisania. Dowcipny i żywiołowy zespół zwabił pod scenę nawet tych, którzy wcześniej słuchając muzyki siedzieli w dalszej części lokalu. Po każdym utworze widownia klaskała z całych swoich sił, tupiąc przy tym, pozytywnie gwiżdżąc lub krzycząc. Znaleźli się i tacy, którzy skakali lub bujali się z boku sceny w rytm muzyki. Co ta grupa ma w sobie takiego, że nawet po zapowiedzi „to będzie bardzo gówniana piosenka” pod sceną znajduje się grono osób? Po reakcji gości lokalu Tunel, bez wahania mogę stwierdzić, iż apogeum pozytywnych emocji wywołał właśnie zespół Qftry. W ich repertuarze znalazły między innymi piosenki: „Cholerne morze”, „Czarna Maryśka”, „Żonkile”, „Pokusa marynarza”. Oczywiście nie obyło się bez bisowania. Na sam koniec zespół Qftry sięgnął po obcy repertuar, wykonując między innymi „Paranoika”, co spotkało się z wielkim zadowoleniem widowni.
Po emocjonujących występach na scenie zagościł zespół Stary Szmugler. To utworzona przez młodych uzdolnionych muzyków grupa szantowa. Stary Szmugler również nawiązał kontakt z publicznością, jednak nie było w tych relacjach takiej iskry jak między widownią a Qftrami lub Dair.

Czy piątkowe urodziny Tunelu zaliczamy do udanych? „Publiczność jest bardzo dobra, żywo reagująca, słuchająca, tańcząca i żywiołowo piszcząca” – ocenił jednym tchem Jacek Marynowski, jeden z członków zespołu Dair. „Dzisiejsza zabawa jest wyśmienita. Publiczność wspaniała i w części nasza, wierna, znająca nas. Bawiliśmy się dzisiaj bardzo dobrze!” – stwierdził Wojciech Krawętkowski z Qftrów. A jak bawiła się w takim razie publiczność? „Kiedy zobaczyłam plakat reklamujący urodziny Tunelu, wiedziałam jedno: muszę tam pójść! I jestem. Bawię się świetnie, relaksując się jednocześnie po ciężkim tygodniu” – oceniła Agata, studentka Uniwersytetu Szczecińskiego. „A ja jestem w Tunelu po raz pierwszy. Do przyjścia skłoniły mnie występujące dzisiaj grupy. Bawię się świetnie!” – usłyszałam od Pawła, który całą imprezę stał tuż obok sceny.
Jedna i druga strona uważa urodziny Tunelu za udane, czyli lepiej być nie może. wSzczecinie.pl życzy wszystkiego najlepszego oraz kolejnych tak dobrych imprez!