Będzie coś dla fanów muzyki hip-hopowej, elektronicznej, disco polo i tych, co lubią kabarety. Aż trzy festiwale odbędą się w hali widowiskowo - sportowej.

To pierwsza taka impreza w Azoty Arenie

O jednym z nich już informowaliśmy. To zaplanowany na 21 listopada Electric Union, podczas którego na scenie w Azoty Arenie wystąpią legendy muzyki klubowej – UMEK, Mauro Picotto i John Acquaviva – oraz szczecińscy twórcy muzyki elektronicznej, m.in. Canalia Collective tworzony przez Dawida Korniaka, Daniela Zachodniego i Brat Beata, Cherry aka BreakNtune z Dirty Funk Records i Droptech z Neuroshocked. Uczestnicy Electric Union będą się bawić głównie przy muzyce house, tech house i techno.

Bilety kosztują 79 zł. Można je nabyć za pomocą strony www.biletomat.pl

Arena Hałasu

Dzień wcześniej, tj. 20 listopada w Azoty Arenie odbędzie festiwal hip-hopu „Arena Hałasu”. Jak zaznaczają jego organizatorzy, ostatnia tak wielka impreza hip-hopowa odbyła się w Szczecinie ponad dekadę temu. W przedostatni piątek listopada w Azoty Arenie wystąpią Sokół i Marysia Starosta, donGURALesko, Zeus, Łona, Webber & The Pimps, Taco Hemingway, PRO8L3M oraz Otsochodzi.

Bilety na Arenę Hałasu Szczecin Hip Hop Festival dostępne są w przedsprzedaży w cenie 75 zł. Można je nabyć m.in. poprzez stronę bilety.fm.

Trzydniowy festiwal komedii

Tradycyjnie już w listopadzie odbędzie się w Szczecinie Festiwal Komedii Szpak. W tym roku będzie to już 9. edycja tej imprezy. Festiwal rozpocznie się 27 listopada. Poza konkursem kabaretowym (28 listopada w Słowianinie), w którym wezmą udział najlepsze kabarety młodego pokolenia, w ramach trzydniowego spotkania z komedią zaplanowano m.in.: osobny konkurs stand up'u, koncert zespołu Łąki Łan, monodram Wojtka Tremiszewskiego (trójmiejskiego aktora i reżysera związanego z niegdysiejszym Kabaretem LIMO) opowiadający o próbie odnalezienia się Adama Mickiewicza w branży rozrywkowej. W spektaklu finałowym, który odbędzie się 29 listopada w Teatrze Lalek Pleciuga, zobaczymy najlepszych polskich aktorów – Jana Frycza, Jana Peszka, Andrzeja Grabowskiego i Mikołaja Grabowskiego.

Bilety na poszczególne wydarzenia Szpaka są już dostępne w sprzedaży m.in. poprzez stronę bilety.fm.

Narodowa Gala Disco Polo

Z kolei już 10 listopada w Azoty Arenie spotkają się fani muzyki disco polo. Odbędzie się wówczas Narodowa Gala Disco Polo, podczas której zagrają największe gwaizdy tego rodzaju muzyki, m.in. Piękni i Młodzi, Soleo, Weekend, Cliver, Remady & Manu-L, Playboys, Freaky Boys, Tom Boxer & Morena.

Bilety na Narodową Galę Disco Polo w Szczecie kosztują 59 zł. Można je kupić m.in. poprzez stronę bilety.arenaszczecin.pl

13 listopada rozpocznie się w Szczecinie również architektoniczny Westival, o szczegółach którego można przeczytać tutaj