To doskonała okazja, aby zwiedzić nowoczesny obiekt i przede wszystkim poznać jego mieszkańców, którzy czekają na drugi, kochający dom. Już w sobotę (29 czerwca) Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie zaprasza na drugi dzień otwarty.

Podczas otwartego dnia będzie można dowiedzieć się m.in. jak przebiega proces adopcyjny oraz jak przygotować się na przyjęcie w domu nowego, czworonożnego członka rodziny. Obecnie na nowy dom czeka aż 79 kotów i 92 psy.

Ważne, aby zwracać uwagę na ich krzywdę

– W ubiegłym roku podczas dnia otwartego odwiedziło nas kilka tysięcy osób – przypomina kierowniczka Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie Ewa Mrugowska. – Prawdziwym sukcesem było jednak to, że niektórzy z nich faktycznie wrócili z chęcią zaadoptowania psa lub kota.

Na miejscu będą obecni pracownicy i wolontariusze schroniska, przedstawiciele organizacji społecznych pomagających zwierzętom oraz współpracujących ze schroniskiem – Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Zwierzęcy Telefon Zaufania, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Zwierzogród, Fundacja BatMom dla nietoperzy. 

– W tym wydarzeniu ważna jest również edukacja, promowanie adopcji zwierząt, uwrażliwianie ludzi na ich los. Szczególnie teraz, u progu wakacji, podczas których tak wiele psów jest porzucanych, to ważne, aby zwracać uwagę na ich krzywdę i pokazywać, jak można pomagać – podkreśla Ewa Mrugowska.

Zapraszają na zwiedzanie

Tego dnia gwiazdami będą oczywiście podopieczni schroniska – najodważniejsze psiaki zaprezentują się nawet na scenie. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, takich jak wóz strażacki, malowanie twarzy czy robienie zwierzątek z balonów. Placówkę będzie można również wesprzeć poprzez zakup gadżetów.

– Podczas dnia otwartego będzie można też zwiedzić nowy obiekt. Trasa spaceru została ustalona tak, aby nie zakłócać spokoju lokatorów, a zwiedzanie będzie odbywało się w niewielkich grupach – dodaje Paulina Łątka z biura prasowego magistratu.

Schronisko zaprasza na dzień otwarty już w najbliższą sobotę (29 bm.) w godz. 12.00-15.00 (ul. Zwierzęcy Zakątek 1).