Kostka zniknęła między innymi z części ulicy Orzeszkowej oraz skrzyżowania Asnyka-Boguchwały. Ruch dla samochodów jest wyłączony, ale i piesi muszą uważać, czy nie ma przed nimi informacji: „Nie wchodzić. Świeży beton!!!!”.

Ku końcowi zbliża się pierwszy etap prac, w ramach którego beton zastępuje kostkę ułożoną na ulicy Orzeszkowej, częściowo na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Niedużej oraz na skrzyżowaniu Asnyka-Boguchwały (od strony Boguchwały). 

Drogi z nową nawierzchnią są wyłączone z ruchu kołowego, aby beton mógł „w spokoju” wyschnąć.

Kostka zniknie z całej okolicy pętli tramwajowej – mowa o ulicy Orzeszkowej, Asnyka i Boguchwały. Nawierzchnia nie wytrzymywała obciążeń autobusów komunikacji miejskiej.

Normalny ruch na pętli ma zostać przywrócony z początkiem września 2026 roku.

[1/8]
AUTOR ZDJĘCIA: K. Rzeszotarska
[2/8]
AUTOR ZDJĘCIA: K. Rzeszotarska
[3/8]
AUTOR ZDJĘCIA: K. Rzeszotarska
[4/8]
AUTOR ZDJĘCIA: K. Rzeszotarska
[5/8]
AUTOR ZDJĘCIA: K. Rzeszotarska
[6/8]
AUTOR ZDJĘCIA: K. Rzeszotarska
[7/8]
AUTOR ZDJĘCIA: K. Rzeszotarska
[8/8]
AUTOR ZDJĘCIA: K. Rzeszotarska