Tych, którzy chcą się dowiedzieć, co znajduje się pod torami dworca głównego w Szczecinie, Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne zapraszają na codzienne wycieczki. W ferie przygotowano także specjalne zwiedzanie z dreszczykiem. Tylko w świetle latarek.
Zwiedzanie największego szczecińskiego schronu cywilnego pod dworcem głównym PKP możliwe jest codziennie. W samo południe wyruszają wycieczki trasą II wojny światowej. Uczestnicy przenoszą się w czasy alianckich bombardowań i odkrywają legendę niekończących się tuneli podziemnego miasta.

W soboty o 13:00 przewodnik oprowadza także drugą trasą, tj. Trasą Zimnej Wojny (na tę trasę nie trzeba wcześniejszej rezerwacji). Podczas wycieczki można zwiedzić centrum dowodzenia i ćwiczeń Obrony Cywilnej.

- Poza tym, że mówimy jak wyglądało życie w tym schronie to mówimy jak wyglądało życie Szczecina w okresie II wojny światowej i zimnej wojny. Dlatego też zmieniliśmy nazwę tej drugiej trasy na Zimna Wojna – Czasy PRL-u – opowiada Agnieszka Fader ze Szczecińskich Podziemnych Tras Turystycznych w jednym z odcinków „Gubiąc się w Szczecinie”.

Do końca ferii gospodarze miejsca proponują jeszcze trzecią opcję: zwiedzanie z dreszczykiem. Te wycieczki to propozycja dla całych rodzin. Schron zwiedza się tylko z użyciem latarek. Oprowadzanie trwa godzinę. Bilet wstępu, który obejmuje opiekuna z dzieckiem kosztuje 25 zł. Każde kolejne dziecko to dodatkowe 10 zł. Wycieczki startują o 13:30.


Zbiórka przed żółtym budynkiem na pl. Zawiszy Czarnego 1 (w pobliżu Domu Kultury Słowianin).

Szczegółowe informacje dostępne na stronie schron.szczecin.pl