…albo zaskoczenia nie będzie, bo Gacek od lat jest ulubieńcem mieszkańców Szczecina i turystów. Słynnego kota na co dzień można spotkać przy ul. Kaszubskiej i jak się okazuje, odwiedzają go tu goście nie tylko z Polski. W poniedziałek satyryczny portal ASZdziennik.pl ogłosił Gacka największą atrakcją turystyczną Szczecina według Google Maps. Kocur ma bowiem średnią ocenę 4,9 gwiazdki, czyli więcej niż filharmonia, Wały Chrobrego czy Zamek Książąt Pomorskich.

„Jeden ze współczesnych cudów świata w samym centrum Szczecina”

Użytkownicy Google Maps Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie ocenili na 4,8 gwiazdki (na 5 możliwych). Przy Wałach Chrobrego widnieje 4,7 gwiazdki, a Zamek Książąt Pomorskich otrzymał 4,5 gwiazdki. Tym samym kot Gacek ze średnią oceną 4,9 gwiazdki wysuwa się na prowadzenie w rankingu największych atrakcji turystycznych Szczecina.

Sprawę nagłośnił satyryczny portal, dzieląc się z czytelnikami szeregiem pochlebnych opinii na temat kociego celebryty. Wynika z nich, że kocura odwiedzają nie tylko turyści z Polski, ale i Niemiec, Czech czy Skandynawii.

„Ten kot ma totalnie wywalone na to, co się dzieje dookoła niego, ale warto było jechać 3 godziny, żeby poczuć się przez niego olanym” – czytamy w opiniach Google.

„Nawet mimo gorszej pogody kot jest obecny na swoim miejscu i zachwyca obliczem” – napisał inny internauta. „Przejechałem pół Polski, by go zobaczyć i było warto” – cieszy się kolejny. „Chyba nie ma nic lepszego, kiedy ma się super zły dzień, niż niespodziewanie zobaczyć kotka Gacka jak sobie siedzi w domku koło ulicy”. „Piękny okaz kota, jeden ze współczesnych cudów świata w samym centrum Szczecina, kot jest ogromny i piękny, będąc w Szczecinie musicie go zobaczyć i poznać naszego honorowego obywatela kota Gacka” – zachwala kolejny użytkownik Google Maps.  

Ponad 4 miliony widzów  

Kota Gacka Szczecin zna od dawna. Polska poznała go dzięki publikacji portalu wSzczecinie.pl w styczniu 2020 roku. Film o „królu” ul. Kaszubskiej obejrzały już ponad 4 miliony osób na Facebooku oraz ponad 440 tysięcy widzów na YouTube.