Batman, Superman, Spiderman i wielu innych świętowało w weekend kolejny rok działalności Szczecińskiej Ligi Superbohaterów. Podczas spotkania w Expie przeprowadzono konkursy taneczne i konkurs Cosplay na najlepsze przebranie. Superbohaterowie planują kolejne wizyty w szpitalach, a ich specjalnym celem jest licytacja flagi fundacji z podpisami polskich gwiazd.
Na co dzień, członkowie grupy wcieleni w postaci z komiksów, gier czy bajek organizują zabawy dla najmłodszych, wspomagają akcje charytatywne i regularnie odwiedzają małych pacjentów w szpitalach i domach dziecka. Z drobnymi upominkami z okazji czwartych urodzin, Superbohaterowie odwiedzili dzieci w budynku świętego Mikołaja przy Unii Lubelskiej, gdzie mieści się Poradnia Onkologii i Hematologii. Na widok znanych postaci dzieci podnosiły się z łóżek, były bardzo zaciekawione.

- Robimy to z wielkim zapałem – mówi Tomasz Gierwiatowski, założyciej Fundacji Ligi Superbohaterów. - Radość dziecka, które nie ma siły podnieść głowy jest dla nas najlepszą nagrodą. Miło wspominamy również tegoroczny poznański Pyrkon, podczas którego jako organizacja mogliśmy się zaprezentować. Wzbudziliśmy spore zainteresowanie, ludzie ciągle robili sobie z nami zdjęcia, byli zachwyceni. Daje nam to sporego kopa do działania, jesteśmy więc pewni, że energii i pomysłów nam nie zabraknie.

Zwycięzca konkursu, nowym członkiem zespołu

W piątkowy wieczór Superbohaterowie zorganizowali imprezę dla swoich fanów. Wspólne świętowanie zaowocowało nową postacią w Lidze Superbohaterów. W konkursie Cosplay na najlepsze przebranie rywalizowało kilka postaci, ale to strój Master Chiefa zwalił jurorów z nóg. Wojownik w stalowym pancerzu z niebieskimi diodami – główna postać gry Halo - jest ostatnią szansą na uratowanie Ziemi przed atakiem obcych.

Autor tekstu: Diana Marczewska