Wzruszające słowa, by wybaczać sobie błędy i ukazanie naturalnego oblicza ludzkiej twarzy – Chór Politechniki Morskiej w swojej najnowszej produkcji mierzy się z tematem akceptowania słabości. Premiera teledysku do utworu „Human” już w ten czwartek!

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie tym razem na tapet wziął chwytający ze serce utwór „Human”, oryginalnie wykonywany przez Rag'n'Bone Man. Już w najbliższy czwartek, 30 marca, o godz. 20:00 w klubie Hormon odbędzie się premiera teledysku. W tym samym czasie wideoklip, przygotowany przez Gosię Ochnicką oraz Wojtka Wysockiego z firmy Kamera Jazda, zostanie opublikowany w Internecie, w mediach społecznościowych oraz w serwisie YouTube.

Bardzo ważny przekaz

– Żyjemy w trudnych czasach i pomyślałam, że przekaz dotyczący człowieczeństwa będzie niezwykle istotny – tłumaczy Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygentka Chóru Politechniki Morskiej. – Utwór „Human” z całą pewnością pomaga wyrazić refleksję na temat bycia tu i teraz.

– Nasz najnowszy klip to prosty i jednocześnie bardzo wyrazisty i mocny przekaz – dodaje Anita Sienkiewicz-Zbroja, jedna z chórzystek. – To swoisty manifest, najbardziej potrzebny chyba nam samym: nie obwiniam się, bo jestem tylko człowiekiem. Nie boję się, oddycham i idę przed siebie najlepiej, jak potrafię. Jestem AŻ człowiekiem. 

W teledysku – jak zawsze – występują sami chórzyści.

– Tym razem zobaczymy ich bez makijaży, obdartych z blichtru. Zostaną pokazani z naturalnej strony, na czym nam bardzo zależało – zaznacza Fabiańczyk-Makuch. – Jeżeli chodzi o podział tekstu, to doszliśmy do wniosku, by podzielić partię solową na niewielkie fragmenty. I tak usłyszymy wielu chórzystów w roli solistów. A te krótkie fragmenty w połączeniu z obrazem mają podkreślić osobistą wypowiedź każdej z osób.

Niecodzienny teledysk w niecodziennej oprawie

Choć to nie pierwsza premiera wideoklipu z pokazem dla publiczności, to ta odsłona jest wyjątkowa.

– Nasz teledysk „Paradise” miał swoją premierę w Multikinie, wtedy było to połączone z małym koncertem. Tym razem pomyślałam, że ciekawie będzie zestawić to z formą dyskusji, by móc podzielić się swoimi refleksjami – przyznaje Sylwia Fabiańczyk-Makuch, – Na wydarzenie zaprosiliśmy też Dorotę Kościukiewicz-Markowską. Znamy się od wielu lat, jest znakomitą terapeutką. Jest też kreatywną osobą, napisała tomik wierszy. Większość z nich skupia się wokół człowieka i pomyślałam, że świetnie połączy się to z dyskusją. A dlaczego Hormon? To przestrzeń kultowa, w której nie będzie panowała formalna atmosfera i być może będzie bliższa osobom, które dołączą do wydarzenia.

Patronami wydarzenia są portal wSzczecinie.pl, Prestiż – Magazyn szczeciński oraz radio SuperFM.

Teledysk będzie prezentowany również na wyjątkowej wystawie

Teledysk „HUMAN” będzie żyć nie tylko w Internecie. Prezentowany będzie również podczas imponującej wystawy, która w Szczecinie zagości po raz pierwszy. „Body Worlds” przedstawia etapy życia człowieka. Wszystkie eksponaty, które znajdą się na ekspozycji, są prawdziwe. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w Hanza Tower od 31 marca. 

– Teledysk jest dopełnieniem dla wszystkich gotowych spojrzeć nie tylko na to, co na zewnątrz, ale przede wszystkim na to, co kryje się w głębi człowieka – przekonuje Fabiańczyk-Makuch. 

Wstęp na premierę w Hormonie jest bezpłatny.