koncerty

Chaplin's Smile

fot. materiały prasowe/ fot. I. Akahome

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 27.05.2022
O której godzinie?
19:00
Za ile?
25-55 zł
Opis wydarzenia
Muzyka z najbardziej znanych filmów Charlie Chaplin'a m.in. „Brzdąc”, „Światła rampy”, „Dzisiejsze czasy”, „Światła rampy”, w aranżacjach Philippe Quinta.

 

Wszyscy znamy Charliego Chaplina jako wspaniałego komika, reżysera, pisarza i producenta, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego talentów kompozytorskich oraz z faktu, że sam stworzył większość utworów muzycznych do swoich filmów.

Philippe Quint odkrył i nagrał trzynaście oryginalnych aranżacji piosenek Chaplina. Następnie sam rozwinął ich koncept, przeistaczając je w formę prawie wodewilu. „Chaplin’s Smile” to nie tylko muzyka, ale także pokaz multimedialny, zawierający fotografie i ujęcia z najbardziej ikonicznych filmów. Muzyka Chaplina przeplata się także z historiami przyjaźni kompozytora z Debussym, Strawińskim, Rachmaninowem i Gershwinem.

Quint to wielokrotnie nagradzany skrzypek, koncertujący obecnie od Gewandhaus w Lipsku po Carnegie Hall w Nowym Jorku. Gra na skrzypcach „Ruby” Antonia Stradivariego z 1708 roku.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję