Zwycięzca otrzyma 100 tys. złotych i stypendium w jednej z nowojorskich szkół tańca. Ruszyły precastingi do popularnego show „You Can Dance - Po prostu tańcz!”. Jeden z nich zostanie przeprowadzony w Szczecinie już w najbliższy piątek.

Na początku grudnia rozpoczęły się pierwsze castingi do wiosennej edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Szczecinianie swoje umiejętności będą mogli zaprezentować w piątek, 18 grudnia, w Azoty Arenie.

W castingu mogą wziąć udział osoby w wieku 16 - 30 lat zarówno tancerze amatorzy, jak i profesjonaliści. Każdy z kandydatów powinien przygotować układ choreograficzny (trwający nie dłużej niż minutę). Na casting należy również zabrać ze sobą podkład muzyczny do tego układu wraz z informacjami o utworze (tytuł, wykonawca, kompozytor, autor tekstu, tytuł albumu, rok wydania).

Rejestracja do castingu będzie możliwa w piątek od godz. 08:00. Kandydaci będą tańczyć do muzyki przygotowanej przez organizatora. Własny układ choreograficzny zaprezentują osoby wybrane przez jury.