Dnia 01 września na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie została wykonana przez orkiestrę Filharmonii Szczecińskiej w Szczecinie Carmina Burana Carla Orfa. Orkiestrze prócz Chóru Politechniki Szczecińskiej towarzyszyły cztery inne chóry, w tym z Niemiec oraz dziecięcy chór Don-Diri-Don.
Koncert zaczął się kilka minut po 19:00, kiedy na scenę wyszedł Eugeniusz Kus, pod którego batutą zagrany został koncert. Na początku orkiestra przedstawiła melodyjną uwerturę „Bajka” Stanisława Moniuszki, która wprowadziła słuchaczy w kraj baśni.
Następnie zabrzmiała Carmina Burana, stworzona przez Carla Orfa kantata w 1937 roku, która za sprawą swej monumentalności stała się światową wizytówką współczesnej muzyki poważnej.
Kompozytor ożywił dawne formy średniowiecznego ludowego teatru z właściwą mu swoistą syntezą muzyki, śpiewu, poezji, tańca i gry scenicznej. Dzieło to opowiada o zabawach, kobietach, winie, jednak główną postacią która steruje losami bohaterów była bogini Fortuna.

Orkiestra już od pierwszych taktów potrafiła porwać publiczność w podróż opisującą fantastyczny świat pełen baśniowych stworzeń i symboli.

Na uwagę zasługiwał taniec w wykonaniu Baletu Opery na Zamku, który zachwycał publiczność.
Całość stanowiła piękne dzieło, które bez wątpienia było idealnym zakończeniem sezonu letniego na Zamku.