W dniu 19.10.2007r odbyła się przygotowywana już od ponad miesiąca rockowa cześć II URODZIN PORTALU wSZCZECINIE.PL!! Oprócz SZANOWNEJ REDAKCJI i jej gości, udział w programie wzięły 3 zaprzyjaźnione zespoły: CYNAMON (www.cynamon.com.pl), sPiątkuNaSobotę (http://spns.szczecin.pl) oraz ANNALISA (http://annalisa.pl), które uświetniły ten wieczór swoimi superdynamicznymi i w pełni rockowymi występami (kolejność w jakiej zagrały w/w kapele była zupełnie przypadkowa, bo tego wieczoru wszyscy byliśmy gwiazdami!).
Było też kilka konkursów, podczas których można było wygrać m.in. złocisty napój chmielowy (zwany przez niektórych potocznie PIWEM), szampana i T-shirty z logo portalu wSzczecinie.pl, a także różne gadżety i radio ufundowane przez głównego sponsora imprezy, którym był napój energetyczny BURN. Ale przede wszystkim wygrać można było świetną zabawę i tu wygrywali wszyscy ci, którzy w Klubie Kontrasty przyłączyli się do nas i z nami świętowali!!

Od początku: przygotowania do imprezy tego dnia trwały już od 16:30, niecierpliwa nerkówka i zastanawianie się ile osób przyjdzie. Głównym zamartwieniem dla nas był koncert Kultu, który odbywa właśnie swoja pomarańczowa trasę i akurat dziś miał grać w hali MTS’u na Prawym Brzegu Szczecina, oraz m.in. koncert Apteki, który również tego samego dnia odbywał się w Klubie Alter Ego. Jak na złość wszystko to skumulowało się w jednym terminie, przyprawiając nas o porządny ból głowy. No, ale mieliśmy już poustalane, plakaty i ulotki porobione – postanowiliśmy więc, bez względu na przeciwności, walczyć do końca. I UDAŁO SIĘ! Początkowo mała frekwencja wzrastała wraz z upływem czasu, aby w efekcie dać niezły wynik – klub pełen ludzi tańczących w rytm rockowych dźwięków.

Jako pierwszy, tuż po 19 zagrał CYNAMON, wprowadzając wszystkich w imprezowy nastrój. Usłyszeliśmy takie utwory, jak: Dealer Szczęścia, 4 Szybkie, Listonosz, Okaże Się, Wariat Max i Armia. Pomimo niedyspozycji głosowej wokalisty wywołanej przeziębieniem występ wypadł całkiem nieźle. Po koncercie rozmawiałam z uroczą basistką zespołu Michaliną, która (i tu się pochwalę) była zadowolona z tego, że zagrała na 2 urodzinach naszego szczecińskiego portalu, gdyż lubi go czytać i uważa za świetny.

Następny na scenie pojawił się sPiątkuNaSobotę, wprowadzając do naszych uszu nieco ostrzejsze rock’n’rollowe brzmienia i zagarniającym tym więcej publiki pod scenę. SPNS zagrali nam m.in. Retrospekcje, Ala Ma Kota, Służby Porządkowe, Szczecin oraz cover ACDC - You Shook Me All Night Long. Niestety chłopaki z SPNS również nie grzeszyli zdrowiem tego wieczoru i skończyli występ nieco przedwcześnie, a kiedy schodzili ze sceny publika wołała za nimi „kufel” (i pewnie miała ona na myśli albo tytuł piosenki, którą zespół dziś nie zagrał).

Jako ostatnia tego wieczoru zagrała dla nas ANNALISA! Przyznam, że po raz pierwszy byłam na ich koncercie, oraz że kiedyś jak byłam na ich stronie to kompletnie nie spodobała mi się zamieszczona na niej muzyka – za co przepraszam i odszczekuję – bo ANNALISA moi kochani gra świetnie! Tyle żywiołowej dynamiki, jaką zespół poczęstowali nas tego wieczoru nie często się spotyka. Choć z drugiej strony jest to też domena gatunku muzycznego, który ANNALISA uprawia. Naliczyłam chyba ze 3 wokalistów - całkiem nieźle ze sobą współpracujących. Tym większy podziw mnie wziął, gdy dowiedziałam się, że główny wokalista zespołu Jiloo mieszka w Warszawie a mimo to nadal wspólnie z zespołem gra i robi próby! Panowie, za to naprawdę – Respekt! Po koncercie udało mi się gwizdnąć setlistę ANNALISY i dlatego też będę taka mądra, że przedstawię wszystkie kawałki, jakie tego wieczoru zaserwował nam zespół: Tora (cover NUMERO UNO), Piekło, Moim Panem, MTV, Wiara i Rozum, Ocean, Król Pik, Latarnia, oraz Killing… (cover RAGE AGAINST THE MACHINE). Publiczność tymczasem szalała i szalała kręcąc młynka pod sceną, aż miło było popatrzeć!

Myślę, że jest to najodpowiedniejszy ku temu moment, aby wspomnieć, iż motorem napędowym całej imprezki był również zaprzyjaźniony z nami Grzegorz Dolniak (ex kabaret Węzeł, a aktualnie współtwórca szczecińskiego kabaretu SZARPANINA), który świetnie poradził sobie z rolą wodzireja i jak przystało na prawdziwego człowieka kabaretu przez cały wieczór przemawiał do naszych uśmiechów zachęcając wszystkich do aktywnego brania udziału w zabawie i konkursach! A konkursy były przeróżne – np. picie piwa przez smoczek na czas, turlanie kurzego jajka pod męskimi nogawkami oraz konkurs na najlepiej bawiąca się tego wieczoru osobę. Zwycięscy otrzymali różnego rodzaju upominki (patrz: fotki z imprezy). A co najciekawsze Zwyciężczyni konkursu na najlepiej bawiąca się osobę wymieniła swoją nagrodę – radio – na koszulkę z logo wSzczecinie.pl!! To jest dopiero coś! Ładny dla nas komplemencik!! Zabawa trwała gdzieś do 23:00 był szampan i były toasty, czułości, uściski i gratulacje. Było „STO LAT” dla portalu zaśpiewane przez publiczność, aż się łezka zakręciła w oku Naczelnego (i w naszych oczach także.. a jakże)! Zasłużeni stanęli na scenie, aby ukłonić się i podziękować za doping! Naczelny dowiedział się jak to jest kiedy jest się noszonym na rękach. A my dziękujemy wszystkim tym, którzy tego wieczoru świętowali z nami Dwa Lata wSzczecinie.pl i jak powiedział Jiloo z ANNALISY cieszymy się, że mimo natłoczenia tylu różnych imprez tego wieczoru w Szczecinie ci co byli z nami – byli z nami! Z pozdrowieniami od całej Redakcji Portalu.

[wideo1]