W jego miejscu stanie zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Prace rozbiórkowe mają zakończyć się najpóźniej w marcu 2025 roku.
Od ponad dwóch lat właścicielem działki jest deweloper Alsecco, odpowiedzialny m.in. za osiedla Harmonia Gumieńce, Nowa Cukrownia oraz zabudowę mieszkaniową przy ulicach Lewandowskiego i Szerokiej.
– Planujemy w tym miejscu zabudowę o funkcji mieszkaniowej i usługowej, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Nie posiadamy jeszcze końcowej koncepcji tego miejsca – informuje portal wSzczecinie.pl Grzegorz Kecman, prezes Alsecco.
Projekt nowej zabudowy ma powstać w oparciu o przeprowadzony w ubiegłym roku konkurs architektoniczny.
Kaskadowa zabudowa, więcej miejsc parkingowych
Na nową zabudowę mieszkaniową w tym miejscu pozwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W październiku 2021 roku radni przyjęli zmiany w mpzp „Gumieńce-Krakowska 3”. Działka, na której znajduje się trzykondygnacyjny hotel, została podzielona na dwa tereny elementarne. Pierwszy, od strony stacji benzynowej, to część obejmująca usługi turystyki i towarzyszące. Zabudowa ma rosnąć od 3 do 7 kondygnacji, a maksymalna powierzchnia zabudowy ma wynieść 50 proc.
Drugi teren to funkcja mieszkaniowa z maksymalną 25 proc. powierzchnią zabudowy. W tej części budynki również będą o zróżnicowanej wysokości – architekci zaplanowali od 3 kondygnacji do 7 na narożniku ulic Ledóchowskiego i Janiszewskiego.
Wprowadzono również nowe wymagania w postaci wyższych wskaźników miejsc parkingowych. Finałowy wymóg to 1,7 miejsca na jedno mieszkanie, a 20 procent miejsc postojowych ma być realizowana jako miejsca naziemne (z przeznaczeniem dla usług).
Kiedyś najpopularniejszy w mieście
Hotel ibis Budget Szczecin został wybudowany w 1976 roku. Przez lata uchodził za jeden z najbardziej prestiżowych, tuż obok nieistniejącego Neptuna. Jak czytamy na stronie e-hotelarz.pl, pierwotnie działał pod nazwą Orbis Reda, potem wszedł pod accorowską markę Etap, która następnie zmieniła nazwę na ibis Budget.
Komentarze
11