Za niespełna tydzień w Szczecinie pojawi się około 2000 zawodników karate z 40 krajów, którzy zawalczą podczas Mistrzostw Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF. Ale nie wszystkie zaproszone kraje dostały pozwolenie na wjazd do Polski.

Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF odbędą się w dniach 15-19 października 2014 r. na nowo wybudowanej Hali Sportowo-Widowiskowej ,,Arena Szczecin". Weźmie w nich udział ok. 2 000 zawodników z ok. 40 krajów. Już jutro do Szczecina przyleci pierwsza reprezentacja - Argentyny.

 

Nie wszyscy z wizami

Niestety, kilka krajów nie dostało wizy na wjazd do Polski. Oficjalne Zaproszenia wymagane do otrzymania wizy zostały wysłane do Egiptu, Iranu, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Rosji, Ukrainy, Armenii, Afganistanu, Nepalu, Indii, Bangladeszu, Filipin, Algierii, Republiki Południowej Afryki i na Dominikanę. Jak na razie udało się m.in. zawodnikom z Indii, którzy zaraz po tym zorganizowali konferencje prasową w swojej siedzibie, w Zachodnim Bengalu.

150 zawodników z Polski

Na chwilę obecną do udziału w Mistrzostwach najliczniejsze reprezentacje wystawiły: Polska ok. 150 zawodników, Włochy ok. 120 zawodników , Rumunia i USA ok. 100 zawodników. Przed Reprezentacją Polski stoi wielkie wyzwanie - rola gospodarza tak prestiżowego przedsięwzięcia to ogromne wyróżnienie, ale także duża odpowiedzialność.

Chcemy pokazać całemu światu, że nasz kraj to miejsce przyjazne i pełne młodych entuzjastów sztuk walki. Z pewnością dysponujemy odpowiednim potencjałem, aby znaleźć się na podium generalnej klasyfikacji państw, co wyraźnie pokazały ostatnie Mistrzostwa Europy WUKF w Weronie (Włochy), gdzie uplasowaliśmy się na 3 pozycji, powtarzając tym samym sukces z Mistrzostw Europy WUKF w Sheffield (Anglia). - wyjaśniają organizatorzy.

 

Organizatorem Mistrzostw Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF jest Stowarzyszenie Klub Karate Bushikan, desygnowane do tego zadania przez Światową Unię Federacji Karate-Do, na mocy wyboru Kongresu WUKF w dniu 11 października 2012 r. w Novym Sadzie (Serbia) oraz kontraktu podpisanego z WUKF w dniu 5 lutego 2013 r. w gmachu Urzędu Miasta Szczecin.

Patronat Lecha Wałęsy

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Świata WUKF w Szczecinie objęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Wałęsa, Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat oraz Ambasada Japonii w Polsce. Urywki światowego czempionatu będą pokazywane w TVP Sport, nie zabraknie także internetowej transmisji na żywo.

Impreza będzie biletowana w dniach 17-19 października br. Każdy natomiast będzie mógł obejrzeć na żywo Ceremonię Otwarcia Mistrzostw.

Bilety

Od 13 października bilety będą w sprzedaży w kasach przed Areną Szczecin.

Bilet na jeden dzień trwania Mistrzostw

normalny - 20 zł

ulgowy - 12 zł

Bilet na 3 dni trwania Mistrzostw

normalny - 48 zł

ulgowy - 28 zł