spektakle i opery

Bóg mordu

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 15.12.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
90 - 140 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
"Bóg mordu" to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy.

 

"Bóg mordu" w Szczecinie zostanie wystawiony na scenie Opery na Zamku. Sztukę będzie można obejrzeć dwukrotnie 15 grudnia o godz. 16:00 i 19:00.

Akcja spektaklu rozgrywa się wczasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci.Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałejsytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt.Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzonąw jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiegowychowania.Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dziękinakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego.

Nagrody i wyróżnienia: W rankingu wydarzeń teatralnych 2016 roku Gazety Świętojańskiej w kategorii „Najlepszy spektakl komediowy” zwyciężył „Bóg mordu”.

 

Do współpracy przy realizacji spektaklu zaprosiliśmy gwiazdorską obsadę: Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka oraz Katarzynę Misiewicz-Żurek i Piotra Ligienzę/Marcina Chochlewa.

 

autor: Yasmina Reza

przekład: Barbara Grzegorzewska

reżyseria: Johnny Witty

Komentarze
~MariaSz
11.12.2019 17:40

Sprzedam 2 bilety, dobre miejsca, godz. 16:00, po cenie zakupu.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję