Miejska spółka wystawiła na sprzedaż obszerny, dwupiętrowy dom na Golęcinie wraz z tysiącmetrową działką. Przed II wojną światową budynek należał do Zespołu Szpitala Okręgowego „Kreis-Krakenhaus”. Cena wywoławcza to 999 tysięcy złotych.

Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż przez miejską spółkę Nieruchomości i Opłaty Lokalne. Znajduje się przy ul. Strzałowskiej 25, vis a vis kościoła p.w. Matki Boskiej Nieustającej i sąsiadującego z nim szpitala. Ceglany budynek o powierzchni użytkowej 661 m kw. ma cztery kondygnacje, a dach pokryty jest dachówką typu karpiówka. Na tyłach znajduje się parking na kilkanaście aut.

Obecnie niewielką część budynku wynajmuje przychodnia stomatologiczna, z którą obowiązuje umowa z 6-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Dodatkowo nieruchomość znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej historycznej struktury przestrzennej. Teren przeznaczony jest pod zabudowę usług zdrowia oraz usług w zakresie pomocy społecznej.

Ze zgromadzonych w Archiwum Państwowym akt szczecińskiej Policji Budowlanej wynika, że budynek powstał w latach 1925-1926. Przed II wojną światową należał do położonego po drugiej stronie ulicy Zespołu Szpitala Okręgowego „Kreis-Krakenhaus”. Wówczas willa pełniła funkcje mieszkalne i administracyjne, a w jej wnętrzach znajdowały się m.in. mieszkanie ordynatora i personelu medycznego.

Termin składania ofert na zakup nieruchomości mija 8 lutego o godz. 10. Cena wywoławcza wynosi 999 tysięcy złotych.