Jak sprzedać sztukę? Czy kultura się opłaca? - to dwa główne pytania, które postawili organizatorzy spotkania Biznes vs. Kultura. Dokładnie za tydzień – 23 listopada w klubie 13 Muz – rozpocznie się ta dyskusja mająca charakter otwarty.

Zaproszeni prelegenci to Dariusz Startek ("Impresariat Oprócz"), Małgorzata Frymus (Polskie Radio Szczecin), Emilia Goch (Baltic Neopolis Orchestra), Rahim Blak (członek zarządu korporacji art world™), Alberto Lozano Platonoff (profesor US, związany z  Forum Gryf) oraz Mariusz Kotarski (właściciel firmy Kadruk S.C.). Oprócz nich  uczestnikami spotkania będą także m.in. przedstawiciele Szczecińskiego Inkubatora Kultury, którzy przybliżą wszystkim obecnym formę i cele swej działalności.

Mikołaj Komór – Przewodniczący Stowarzyszenia „Grupa Progress” i Prezes KNOIZ "Inicjatywa", które są zaangażowane w organizację spotkania, ma nadzieję, że przyczyni się ono do ułatwienia  porozumienia między ludźmi biznesu i artystami czy menadżerami. „Obie dziedziny tak naprawdę wzajemnie się potrzebują. Klienci darzą większym zaufaniem  dany produkt wiedząc, że jego wytwórca interesuje się kulturą i ją wspiera.”

Miłosz Jacyna, koordynator regionalny POKA POKA zapewnia „Nie chcemy żeby to było spotkanie typowo konferencyjne. Spróbujemy osobom, które przyjdą na nie, podpowiedzieć i wskazać możliwe sposoby realizacji ich pomysłów związanych z kulturą” .

Dyskusja rozpocznie się o godz. 16, a całe wydarzenie zakończy się projekcją filmu „Filantropia” (produkcji rumuńskiej). Wstęp wolny.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym debaty.