Rok temu agencja Koncerty.com zaprosiła do naszego miasta Selah Sue i występ tej wokalistki okazał się bardzo emocjonującym wydarzeniem. Tymczasem już wkrótce będzie okazja by w Szczecinie zobaczyć kolejnych wykonawców pochodzących z trochę niedocenianej, Belgii. 2 marca w klubie Lulu zagra Triggerfinger !

Zespół ten powstał w 1998 roku i wydał cztery albumy, które zdobyły popularność w krajach Beneluxu, ale świat usłyszał o nich praktycznie dopiero w ubiegłym roku. Nowa, akustyczna wersja przeboju Likke Li „I Follow Rivers” w ich wykonaniu sprawiła, że także autorskie utwory grupy dowodzonej przez Rubena Blocka, wzbudziły zainteresowanie słuchaczy. Jeżeli ktoś spodziewał się jednak, że inne nagrania Belgów utrzymane są w podobnym tonie, to będzie zaskoczony.

Koncertowa płyta „Faders Up 2” , zarejestrowana w Amsterdamie i wydana w październiku ubiegłego roku, nie pozostawia wątpliwości, że Triggerfinger, to hardrockowy zespół, który preferuje bezkompromisowe, aczkolwiek nie pozbawione melodyjnych akcentów, brzmienie. To męska muzyka, więc nie dziwi fakt, że panowie w przełomowym dla nich 2012 roku, uświetnili m.in. galę bokserską w Bernie, podczas której doszło do pojedynku między Wladimirem Kliczko i Tony Thompsonem.

W koncertowym cv mają też na koncie wspólną trasę z Within Temptation, a zdarzało im się wystąpić razem z Selah Sue.

Bilety na marcowy występ w promocyjnej cenie 55 zł tylko do 15.02 !