- Sukcesywnie będzie się poprawiał stan chodników w różnych miejscach w naszym mieście – zapowiada Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.
Zmiany mają objąć kilkadziesiąt miejsc w Szczecinie. W najbliższym czasie nowe chodniki powstaną m.in. przy ul. Okulskiej, Rudej, Dyngusowej, Szosie Polskiej oraz w kilku miejscach na osiedlach Kasztanowym czy Bukowo.

Jak informuje Pieczyńska, chodnik przy Szosie Polskiej zostanie wybudowany na odcinku do ul. Górnej. Ma ułatwić dojście do pobliskiego kościoła. Budowa chodnika przy ul. Okulskiej ze względu na duże pochylenie ulicy będzie wiązała się z dodatkowymi pracami. - Wycięte będą kolidujące w tej chwili drzewa, ale pojawią się w zamian nowe nasadzenia – wyjaśnia rzeczniczka. - Podczas prac na tej ulicy zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę.

Przy ul. Dyngusowej pojawią się nie tylko nowe chodniki i oświetlenie LED, ale przebudowana zostanie także jezdnia. - Prace będą odbywały się w ciągu ul. Dyngusowej na odcinku od ul. Jasełkowej do ul. Sobótki – informuje Pieczyńska.

Zmiany obejmą również pl. Witosa, ul. Unisławy, Dębogórską, Ogrodniczą, Krokusową, Małego Księcia, Piotrusia Pana, Jasia i Małgosi, Komuny Paryskiej, Rugiańską, Parkową, Malczewskiego, Broniewskiego, Arkońską, Chopina, Powstańców Wielkopolskich. - Na tym jednak nie kończymy, jeszcze w tym roku ogłosimy przetargi, w ramach których chodniki pojawią się lub będą naprawione także w innych miejscach w naszym mieście – dodaje rzeczniczka.