Od tygodnia trwa remont urządzeń dylatacyjnych na moście im. Pionierów Szczecina. Jak informuje ZDiTM, od czwartku, 14 kwietnia, kierowców czekają dodatkowe utrudnienia.
- Prace remontowe będą prowadzone także na środkowym pasie, zwężenie do jednej nitki będzie występować w godzinach 22:00 - 05:00. W ciągu dnia będą przejezdne dwa pasy ruchu, jednak w związku z wymienianą dylatacją na drodze zostaną ułożone stalowe płyty przejazdowe – zapowiada Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Remont urządzeń dylatacyjnych na moście Pionierów rozpoczął się 4 kwietnia. Prace prowadzone są na nitce wyjazdowej z miasta. Jezdnia na całej długości mostu została zwężona do dwóch pasów. Przez całą dobę obowiązuje także ograniczenie prędkości do 40 km/h.   

Urządzenie dylatacyjne umożliwia swobodne przemieszczenie krawędzi mostu. Dzięki niemu zostaje wypełniona przestrzeń, która powstaje w mostach w wyniku zmiany temperatur. Dylatacje zapewniają niezakłócony ruch pojazdów nad urządzeniem. - Obecne wymieniamy, ponieważ uległy awarii po 13 latach eksploatacji. Utrudnienia przewidujemy w dwóch lokalizacjach, w których roboty na zlecenie ZDiTM będzie prowadzić firma Apex-Robziem – mówi Pieczyńska.

Prace remontowe mają się zakończyć w połowie czerwca.