W rozkładzie Portu Lotniczego Szczecin Goleniów znów znajdą się loty do Krakowa i Dublina. Pojawi się też więcej połączeń do Londynu i Warszawy.

Samoloty linii Ryanair wrócą na trasę do Krakowa od 1 marca. Natomiast od 20 marca ten przewoźnik będzie ponownie obsługiwał połączenie do Dublina. Nieco wcześniej, bo od 18 marca, dostępnych będzie 6 lotów tygodniowo do Londynu (teraz jest 5).

– Dodatkowo wraz z początkiem letniego rozkładu, tj. od 31 marca, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów na trasie do Warszawy z 19 do 22 razy w tygodniu. Nowy rozkład pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać możliwości przesiadkowe hubu w Warszawie, finalnie podróżując do wielu miejsc w Europie, Ameryce czy Azji – informuje Natalia Wilkowiecka z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów.

W sezonie wakacyjnym znów dostępne dla klientów biur podróży będą czarterowe loty do Turcji i Bułgarii. W zeszłym roku skorzystało z nich prawie 40 tysięcy pasażerów.

– Liczymy, że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy. Z pewnością przyczyni się do tego wcześniejsze uruchomienie lotów do Turcji, które biuro podróży Coral Travel zaplanowało już na 27 kwietnia – mówi Natalia Wilkowiecka.

Łącznie, w 2023 roku z lotniska w Goleniowie skorzystało ponad 477 tysięcy pasażerów. W porównaniu do poprzedniego roku to wzrost o 14% i dowód na to, że wyniki wracają do tych sprzed pandemii.

Aktualne połączenia z lotniska Szczecin Goleniów:

– z PLL LOT do Warszawy na lotnisko Chopina;

– z Ryanair do Liverpoolu, Londynu, Krakowa (od 1 marca), Dublina (od 20 marca);

– z Norwegian do Oslo Gardermoen;

– z WizzAir do Oslo Torp;

– z biurami podróży Coral Travel, TUI, Rainbow, Itaka do Antalyi;

– z biurami podróży TUI, Coral Travel do Burgas.