Wraz z początkiem sezonu letniego samoloty Polskich Linii Lotniczych będą częściej latać ze Szczecina do Warszawy. Rejsy na główne lotnisko stolicy Polski będą realizowane 22 razy w tygodniu.

– Zwiększenie częstotliwości rejsów do Warszawy, to jasny sygnał, że wieloletnia współpraca naszego lotniska z PLL LOT układa się wzorowo, a ruch lotniczy zaczyna wracać do poziomów sprzed pandemii, dając nadzieję na szybki wzrost w kolejnych latach, również w oparciu o tak sprawdzonego partnera jak Polskie Linie Lotnicze LOT – mówi Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”.

Nowy rozkład zacznie obowiązywać od 26 marca tego roku. Jak zapewniają przedstawiciele podszczecińskiego lotniska, nowy rozkład „w znaczący sposób ułatwi przesiadki krajowe (do Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Gdańska, Wrocławia), po Europie (do Wilna, Sztokholmu, Frankfurtu, Monachium, Kopenhagi, Budapesztu, Paryża, Mediolanu), jak i do Ameryki oraz Azji (do Nowego Jorku, Miami, Seulu, Mumbaju, Delhi).

– Zwiększenie częstotliwości połączeń, z 19 do 22 tygodniowo, z jednej strony wpisuje się w rozwój siatki połączeń, który od kilku lat nasze lotnisko wraz z narodowym przewoźnikiem realizuje za pośrednictwem swojego hubu w Warszawie. Z drugiej zaś dostosowuje swój rozkład lotów pod ruch point to point do Warszawy, stanowiąc alternatywę dla wielogodzinnej podróży koleją lub samochodem. Pozwala w jeden dzień, zarówno mieszkańcom Zachodniopomorskiego, jak i Mazowieckiego załatwić swoje sprawy, bez konieczności noclegu – dodaje Maciej Dziadosz.

Dodajmy, że od 26 marca linia Rynair przywróci połączenie ze Szczecina na lotnisko Warszawa-Modlin. W rozkładzie pojawi się 5 lotów w tygodniu.