Warsztaty LEGO z Ciocią od klocków, urodzinowy tort i specjalna iluminacja. Morskie Centrum Nauki w niedzielę zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania swoich 1. urodzin. „Udało nam się zbudować świetny zespół oraz dobre relacje z otoczeniem” – podkreśla dyrektor MCN Witold Jabłoński.

Świętowanie rozpocznie się w niedzielę (26 bm.) o godz. 10 warsztatami LEGO z Joanną Krysztoforską – uczestniczką pierwszej polskiej edycji LEGO Masters i tiktokerką, którą obserwuje ponad 700 tysięcy osób.

Nie zabraknie również urodzinowego tortu, który od godz. 11:00 będzie kroił i wręczał marszałek Olgierd Geblewicz. Na zakończenie dnia (ok. godz. 21:45) budynek MCN rozświetli iluminacja, przygotowana specjalnie z okazji urodzin instytucji. 

Przez pierwszy rok działalności Morskie Centrum Nauki odwiedziło ponad 220 tysięcy osób. Instytucja urzędu marszałkowskiego składa się z pięciu stref tematycznych, ponad 200 eksponatów, planetarium oraz trzech pracowni edukacyjnych – modelarni, biologiczno-chemicznej oraz STEAM.

– Morskie Centrum Nauki to sukces wizerunkowy i frekwencyjny. To zasługa całego zespołu. Od kierowników przez pracowników poszczególnych działów po animatorów. Udało nam się zbudować świetny zespół oraz dobre relacje z otoczeniem. Jestem dumny z naszych pracowni, zespołu edukatorów i edukatorek oraz ekipy planetarium, które zachwyca. Mam satysfakcję z nawiązanych relacji z partnerami biznesowymi. Nie tylko sponsorami, ale także firmami, które organizują konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe – podkreśla dyrektor MCN Witold Jabłoński.

Jak dodaje, Morskie Centrum Nauki czekają nowe wyzwania. – Rozwój elementów naukowych, pozyskiwanie środków zewnętrznych i umacnianie pozycji wiodącego centrum nauki w Polsce – wymienia.