Poza remontem jezdni wybudowane zostaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Prace na półkilometrowym odcinku ul. Sczanieckiej mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę tej inwestycji.
Ta ważna dla układu komunikacyjnego w Szczecinie droga zostanie zmodernizowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Cyryla i Metodego do wiaduktu kolejowego przy ul. Komuny Paryskiej. Jezdnia w obu kierunkach zyska nową nawierzchnię bitumiczną.

Nowością będzie też chodnik, który zostanie poprowadzony wzdłuż jezdni w kierunku centrum. Dziś droga dla pieszych po tej stronie kończy się na wysokości przystanku autobusowego „Wilcza Wiadukt”. Po drugiej stronie ul. Sczanieckiej chodnik istnieje, ale jego stan pozostawia wiele do życzenia. On również zostanie zbudowany od nowa.

Ucieszą się również rowerzyści, ponieważ wzdłuż jezdni w kierunku centrum powstanie droga rowerowa. Będzie to odcinek, który ułatwi poruszanie się jednośladem pomiędzy istniejącymi już pasami rowerowymi na ul. Gontyny, Emilii Plater, Wilczej. W ramach prac wyremontowany zostanie także wiadukt w ciągu ul. Szczanieckiej.

ZDiTM czeka na oferty do 26 lipca. Przewiduje, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 70 dni. Zgodnie z planem remont ma się zakończyć do końca października tego roku.