W najbliższy weekend w Szczecinie odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic. W tym czasie kierowcy mogą się spodziewać dużych utrudnień.
Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zaplanowano już w środę. 10 sierpnia rozpocznie się budowa sceny, w związku z czym od godz. 09:00 z ruchu zostanie wyłączony pas umożliwiający zjazd z Trasy Zamkowej w ulicę Jana z Kolna.

Ulice w pobliżu Wałów Chrobrego zostaną zamknięte w czwartek o godz. 12:00:
- ul. Jana z Kolna – całkowite zamknięcie dwóch jezdni na odcinku od ul. Kapitańskiej do zjazdu z Trasy Zamkowej (kierunek Most Długi),
- Trasa Zamkowa – umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od strony pl. Żołnierza w kierunku ul. Wyszyńskiego, jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony ul. Wyszyńskiego. Prawy pas ruchu na Trasie Zamkowej, umożliwiający zjazd w ul. Jana z Kolna w kierunku ul. Kapitańskiej, zostanie wyłączony z ruchu pojazdów. W piątek w godzinach 6:00-9:00 możliwy będzie zjazd z Trasy Zamkowej w ul. Jana z Kolna.
- ul. Komandorska – całkowite zamknięcie,
- ul. Małopolska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej,
- ul. Admiralska – całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej,
- ul. Wały Chrobrego – całkowite zamknięcie,
- ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
- ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
- ul. Wawelska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
- ul. Storrady – całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna,
- ul. Łady – ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois do skrzyżowania z ul. Kapitańską. Wyznaczone zostaną specjalne parkingi i przystanki autobusowej komunikacji miejskiej.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały do poniedziałku, 15 sierpnia, do godz. 05:00. W tym czasie kierowcy będą musieli korzystać z objazdu przez ul. Dubois, Parkową, Malczewskiego, Matejki, pl. Żołnierza, Trasę Zamkową.

Również od czwartku komunikacja tramwajowa nie będzie kursowała wzdłuż torowiska na ul. Jana z Kolna. Linia nr 6 zostanie zawieszona, zastąpi ją linia nr 16. Trasę zmienią także autobusy linii 70. Z kolei w piątek i sobotę linia tramwajowa nr 3 będzie kursowała przez ulicę Wyszyńskiego. Na czas imprezy wybrane kursy linii autobusowej 53 zatrzymywać się będą przy Kapitanacie Portu.