Bawełniane ośmiorniczki goszczą już w ponad 60 polskich szpitalach. Dają wcześniakom poczucie bezpieczeństwa i odciągają uwagę od leżących w inkubatorach kabli i rurek. W środę w Szczecinie odbędą się warsztaty dziergania ośmiorniczek. Każdy, kto chce pomóc maluchom, może wziąć w nich udział.
Charytatywne warsztaty dziergania ośmiorniczek odbędą się w środę, 7 września, w Bistro na Językach przy ul. Grodzkiej 2. Spotkanie zaplanowano w godz. 17:00 – 20:00. - Zapraszamy każdego, kto chciałby nauczyć się dziergać ośmiorniczki i wspomóc akcję. Na spotkaniu będzie możliwość nauki szydełkowania, zadawania pytań. Na każde z nich odpowiemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości – zachęcają organizatorzy szczecińskiej akcji, zaznaczając przy tym, że zapewniają wszystkie potrzebne materiały.

Gotowe maskotki trafią do przebywających w szpitalach wcześniaków. Będą dawały poczucie bezpieczeństwa i odciągały zainteresowanie dzieci od leżących w inkubatorach kabli i rurek. Macki ośmiorniczek w swej strukturze przypominają pępowinę, dzięki czemu maluchy chwytają za mackę ośmiorniczki, zamiast łapać za rurki znajdujące się w inkubatorze i nie wypinają ich ze swojego ciała.

Akcja „Ośmiorniczki dla wcześniaków” narodziła się w Danii. W Polsce rozpoczęła ją Joanna Kmieć. Obecnie ośmiorniczki goszczą w ponad 60 polskich szpitalach, a ich liczba wciąż rośnie. Więcej informacji na Facebooku