koncerty

Bass Is Massive #4 Jah Love Soundsystem Session

fot. materiały prasowe

Gdzie?
KRZYWY GRYF, ul. Kolumba 5
Kiedy?
Sobota, 23.10.2021
O której godzinie?
21:00
Za ile?
30 zł
Opis wydarzenia
Po wielu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią organizatorzy zapowiadają kolejną edycję imprezy Bass is Massive. To będzie już czwarte spotkanie, podczas którego pobudzone zostaną zmysły potężną dawką basu, którą zapewni jeden z czołowych sound systemów DIY w Polsce, czyli Jah Love Soundsystem z Warszawy.

 

Impreza oprócz charakteru rozrywkowego ma również wymiar społeczny. Hasłem imprezy jest „If You can't hear it, You can feel it!” Zapraszamy na imprezę również osoby Głuche i Słabosłyszące. Na tym wydarzeniu chcemy pokazać, że muzykę można również poczuć całym ciałem, a pozostałe zmysły pobudzi niesamowita i przyjazna atmosfera.

Uwaga!

Z powodu natężenia niskotonowych dźwięków osoby, które mają wrażliwy słuch powinny zabrać ze sobą stopery do uszu.

Wydarzenie odbędzie się w klimatycznej atmosferze starej kamienicy przy ul. Kolumba 5, gdzie na ostatniej edycji mieliśmy okazję gościć Paproota.Org.Sound.System

Projekt Jah Love składa się z dwóch filarów. Pierwszym jest kolektyw selektorski, kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Drugim - własnoręcznie zbudowane nagłośnienie, które wraz ze wzmacniaczami i setkami metrów przewodów daje możliwość grania muzyki DUB wszędzie tam, gdzie tylko znajdzie się publika miłująca niskie częstotliwości. Poprzez ciężkie, basowe brzmienie, świadomy przekaz i idea samoorganizacji idą w świat. Początki projektu sięgają 2009 roku i cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury c5 w stolicy. Przestrzeń opuszczonej fabryki chipsów dała niesamowite możliwości rozwoju i zmusiła młody skład do zbudowania pierwszych głośników.

Od 2011 roku skład współtworzy kolektyw Mystic Dubs odpowiedzialny między innymi za organizację Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw. W 2013 roku głośniki Jah Love Soundsystemu pojawiły się na terenie Ostróda Reggae Festival, tworząc nową, oddolną i co najważniejsze przez nikogo niesponsorowaną scenę. Przez następne lata obecność czerwono-czarnej ściany głośników stała się już festiwalową tradycją.

Skład ma już na swoim koncie jedną wydaną własnymi siłami EPkę: DUB DISCOTHEQUE (2015) oraz trzy single THE BEAST RIDDIM (2015), TEMPO RIDDIM (2016) i DIGI RIDDIM (2017). Wszystkie utwory są do pobrania w sieci. Kolejny materiał jest w drodze, a już teraz można go posłuchać podczas występów JahLove i na innych soundsystemach, które testują dubową amunicję prosto z Warszawy. Niedługo też zostaną podjęte działania mające na celu otwarcie net-labelu wydającego zaprzyjaźnionych producentów i oczywiście własną muzykę.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję