Rozpoczyna się największa i jedyna o takiej randze impreza motoryzacyjna w Polsce – BAJA POLAND 2012, która jest już rundą pucharu świata w rajdach terenowych FIA. Dziś podpisano porozumienie o lokowaniu rajdu w zachodniopomorskim w następnych latach.

Dziś w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, podczas, której podpisane zostało porozumienie między Miastem Szczecin, Dobrą, Drawskiem Pomorskim, Zarządem Województwa a Polskim Związkiem Motorowym o lokowaniu rajdu przez następne lata w Szczecinie.
 

Szczecin i jego okolice są jednymi z najlepszych terenów do organizowania takich imprez – podkreślił prezydent Piotr Krzystek podczas konferencji.

Zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo na ulicach Szczecina, gminy Dobra oraz na poligonie w Drawsku. Impreza zaliczana jest do cyklu rajdowych mistrzostw Polski. W tym roku rajd zyskał także nową rangę. Po raz pierwszy Baja będzie także rundą Pucharu Świata. Organizatorzy uzyskali możliwość organizowania takiej imprezy dzięki udanym poprzednim edycjom.

W dniach 7-9 września do rywalizacji staną najlepsi kierowcy nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie. Nie zabraknie także artystów i gwiazd sportu, z Adamem Małyszem na czele.

Na starcie pojawią się m.in. : Jean-Louis Schlesser, Boris Gadasin, Vladimir Vasiliev, Nasser Al-Attiyah, Krzysztof Hołowczyc i aktualny lider Pucharu Świata FIA -Khalifa Al-Mutaiwei. Swoich sił wśród mężczyzn spróbuje szczecinianka Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, które tworzą pierwszy w Polsce żeński team.
 

Baja Poland to nasz pierwszy wspólny rajd. Z Joasią współpracuje się nam rewelacyjnie, Samochód także spisuje się świetnie. – mówi Klaudia Podkalicka,

Największym zainteresowaniem zapewne cieszyć się będą zmagania artystów i gwiazd sportu. Swój udział zapowiedzieli Adam Małysz, Michał Wiśniewski i Piotr Zelt.
W czwartek zawodników czeka odbiór administracyjny. W piątek na Placu Lotników i Placu Żołnierza tuż przed rozpoczęciem rajdu kibice będą mieli okazję obejrzeć samochody i porozmawiać z kierowcami i pilotami.