Hiphopheadz.pl przygotował nie lada gratkę dla szczecińskich fanów rapu. Legenda amerykańskiej sceny hip-hopowej, jeden z pionierów „złotej ery rapu” – AZ – wystąpi w Polsce tylko na czterech koncertach, a wśród wyróżnionych miast znalazł się… Szczecin! I to właśnie w naszym mieście rozpocznie się już w najbliższy czwartek (7 lutego) w klubie P1erwsze Miejsce polska trasa koncertowa promująca najnowszy album artysty – ”Doe or Die 2”.

AZ to pochodzący z Brooklynu, lecz związany bliżej z dzielnicą Queen's Bridge raper uznawany za legendę nowojorskiego rapu. Swoją karierę rozpoczął na początku lat 90-tych, udzielając się m.in. wutworze ”Life’s a B*tch” na klasycznym albumie Nasira Jonesa (Nasa) zatytułowanym ”Illmatic”, który zaliczany jest wraz z debiutanckim krążkiem samego AZ’a – ”Doe or Die” – do pięciu wielkich, solowych, nowojorskich debiutów połowy lat dziewięćdziesiątych.

Przez cały okres swojej działalności artystycznej bardzo często współpracował z Nasem, współtworząc z nim supergrupę hip-hopową ”The Firm”, w której składzie znaleźli się także Foxy Brown, Cormega i Nature. Na swoim koncie poza mixtape’ami ma osiem solowych wydawnictw. Jego debiutancki krążek ”Doe or Die” wydany w 1995 roku dotarł do pierwszego miejsca Billboardu w kategorii U.S. Top R&B/Hip Hop Albums. Ważnym osiągnięciem AZ’a była także nominacja w 2003 roku do nagrody Grammy za singiel  ”The Essence” z płyty ”Aziatic”. Mimo to nie osiągnął komercyjnego sukcesu, czego skutkiem jest przyznanie mu przez hip-hopowe media pierwszego miejsca w kategorii najbardziej niedocenionego rapera wszechczasów.

Podczas koncertu w Szczecinie, artysta będzie promował sequel klasycznego albumu ”Doe Or Die”. Na scenie towarzyszyć mu będzie legendarny DJ z Nowego Jorku - DOO WOP, który działał wraz
z Tonym Touchem w ramach grupy Diaz Brothers, a także  współpracował ze ścisłą czołówką amerykańskiej sceny.

W roli supportów wystąpią: Luka TKzetor, Hyziu + Bogu Bogdan + DJ Ace, Cypher Hill (Bonez/Gix), Jopel, Ede i DJ Perc (Fabuła), Tusz Na Rękach, Projekt Nasłuch, RAFI (RR Brygada), Shellerini (WSRH), Wojtas (WYP3) oraz PIH. Artyści zaprezentują kilka wybranych utworów ze swoich dyskografii, tak by koncerty mogły skończyć się około północy.

Poniżej zapowiedź koncertu AZ:

 

Termin: 07.02.2013 [czwartek], 21:00

Bilety: 30 zł (pierwsza pula) i 35 zł (druga pula) w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu dostępne w następujących punktach: B-Shop (Al. Piastów 54) oraz Prosto Shop (Jagielońska 22)

Uwaga: Ilość biletów ograniczona

8 lutego w klubie City Hall odbędzie się oficjalne afterparty: ”Hiphopheadz Boom Bap Tribute”. Dla posiadaczy biletów z koncertu AZ wstęp kosztuje 7 zł. Ponadto bilet upoważnia do darmowego shota w Be4 Pubie na Królowej Jadwigi 37a, w którym odbędzie się be4'ek przed AZ,  w dowolnym dniu.

Portal wSzczecinie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.