Za niecałe dwa tygodnie, tradycyjnie na Wałach Chrobrego, odbędzie się jesienna edycja kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach”, z kolei tydzień później zielone zakupy będzie można zrobić na placu Lotników.
We wrześniu w Szczecinie odbędą się aż dwie edycje weekendowych targów ogrodniczych. 17 i 18 września (sobota i niedziela) ponad 100 wystawców z całej Polski będzie można spotkać na Wałach Chrobrego. Na jesiennym kiermaszu „Pamiętajcie o Ogrodach” tradycyjnie będzie można znaleźć drzewka i krzewy ozdobne, drzewka owocowe, winorośle, byliny, trawy, cebulki kwiatowe. Nie zabraknie też narzędzi i sprzętu do pielęgnacji ogrodów, nawozów czy elementów małej architektury. Dodatkowo, w ulicy Szczerbcowej zaplanowano kiermasz jadła regionalnego. Będzie można spróbować tradycyjnego pieczywa, wędlin, serów, miodów i piwa z minibrowarów.

Kiermasz „Pamiętajcie o ogrodach” będzie można odwiedzać w sobotę i niedzielę od godz. 09:00. Udział jest bezpłatny.

Z kolei tydzień później, 24 i 25 września, po raz drugi na pl. Lotników i Żołnierza Polskiego oraz w Alei Kwiatowej odbędą się targi ogrodnicze „Miasto Ogród – zielony event”. W ścisłym centrum Szczecina będzie można nie tylko zrobić zielone zakupy, ale również spróbować ekologicznych potraw i wziąć udział w edukacyjnych zabawach. W tych targach udział także jest bezpłatny.