Szykuje się przepyszny weekend. W szczecińskich restauracjach za niewielkie pieniądze będzie można spróbować specjalnego, popisowego menu, z kolei na parkingu przy Azoty Arenie rozsmakować się w smakołykach przyrządzanych na miejscu w mobilnych kuchniach. Przed nami aż dwa festiwale dobrego jedzenia – Restaurant Week i Festiwal Smaków Food Trucków.
Popisowe menu za 39 zł
Ten pierwszy rozpocznie się w piątek, 21 października i potrwa aż do końca października. W Restaurant Week bierze udział ponad 20 szczecińskich restauracji. Z tej okazji lokale przygotowały specjalne festiwalowe menu, składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Klienci mają do wyboru dwa zestawy (zazwyczaj mięsny i wegetariański) i za każdy zapłacą 39 zł. Rezerwacja stolików już trwa.

Hasło przewodnie jesiennej edycji Restaurant Week brzmi „Towarzyskość to zdrowie!”, a co za tym idzie wyjście do restauracji w większym gronie będzie nagradzane, tj. przy rezerwacji 8-osobowego stolika, ósmy gość je za darmo. 

W Szczecinie to kulinarne wydarzenie odbędzie się po raz drugi i wezmą w nim udział następujące lokale: Avanti, Bombay, Buddha Thai & Fusion Restaurant, Binowo Park, Bohema, Ceglana, Dzika Gęś, Fabryka Szczecińska, mąka.bar, Na Kuńcu Korytarza, Niebo, Nowy Browar, Paladin, Plenty, Public Fontanny, Portofino, Ricoria, Rozmaryn, Secesja, Spiżarnia Szczecińska, The Greek Ouzeri, Tokyo, Vincent i Virga.

Smakołyki z food truków
W nadchodzący weekend prawdziwa gratka czeka też na miłośników jedzenia ulicznego. W sobotę i niedzielę (22 i 23 października) na parkingu przed Azoty Areną odbędzie się również druga edycja festiwalu food trucków. Mobilne kuchnie przyjadą do Szczecina z różnych miast Polski. Ma być ich około 20, a wśród serwowanych smakołyków znajdziemy m.in.: ramen burgery (z japońskim makaronem zamiast tradycyjnej bułki), pieczone kasztany, "wypasione tosty" od West Coast Toast, grillowane kanapki od Food Cab, przekąski z kurczakiem i krewetkami, słodkie ciastka kominowe podawane, m.in. z cynamonem, wanilią, kakao, orzechami, wiórkami kokosowymi czy cukrem pudrem oraz amerykańskie pączki z dziurką. Nie zabraknie oczywiście burgerów, a także gorącej kawy i gęstej czekolady.

Festiwal food trucków zaplanowano w godz. 12:00 – 20:00. Na odwiedzających mają czekać miejsca siedzące pod zadaszeniem i muzyka.