W pierwszy weekend głosowania elektroniczne formularze wypełniło ponad 3 tysiące osób. Pozostali szczecinianie mają na to czas do 12 października. Wybierać można spośród 111 pomysłów.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Szczecina, również niepełnoletni. Karty do głosowania dla osób do lat 16 poszerzone są o rubrykę zgody opiekuna na udział w SBO 2019. Najwygodniej zagłosować na stronie www.sbo.szczecin.eu. Dla osób, które nie mogą tego zrobić z domu komputery udostępniają w wyznaczonych godzinach rady osiedla, organizacje pozarządowe i centra handlowe.

Z pomocą urzędnika zagłosować można w zatrzymującym się w różnych miejscach miasta BUDŻETObusie. Taka możliwość jest również w punktach stacjonarnych: w Urzędzie Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1), w filii urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla39/40), w MBP nr 25 (ul. Ku Słońcu 76) i w DK Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163).

W powyższych punktach stacjonarnych (tylko tam) głosy oddać mogą osoby niezameldowane w Szczecinie (np. studenci z innych miejscowości). Weryfikacja uprawnienia do głosowania w tych miejscach będzie przeprowadzana przez pracownika urzędu na podstawie dokumentu tożsamości.

Każdy ma 3 głosy. Po jednym na zadania ogólnomiejskie, zadania dzielnicowe duże i zadania dzielnicowe małe. Łącznie do wyboru jest 111 pomysłów. Na realizację tych, które wygrają miasto przeznaczy w sumie 9 mln zł.

Wśród zgłoszonych projektów najwięcej dotyczy sfery rekreacji. Budowy nowych placów zabaw, torów rowerowych czy rewitalizacji parków. Nie brakuje też remontów dróg i chodników, budowy miejsc parkingowych. Dość popularne są w tym roku pomysły malowania murali o różnej tematyce. Nie mogło też zabraknąć nowych lokalizacji roweru miejskiego.

Szczegółowy harmonogram działań, miejsc do głosowania, trasa BUDŻETObusa, oraz wszystkie inne informacje na temat SBO 2019 dostępne są na stronie www.sbo.szczecin.eu.