Ponad 200 artystów z Polski i Niemiec weźmie udział w polickim Festiwalu Teatralna Elipsa Kreatywności. Łącznie zaprezentują 15 spektakli, w tym widowiska dla dzieci i przedstawienia w plenerze. Będzie można je obejrzeć już w najbliższy weekend.
Teatralny festiwal w Policach rozpocznie się w czwartek, 30 czerwca. Po południu ulicami miasta przejdzie kolorowy korowód, prowadzony przez niezwykle energetyczny zespół Bloco Pomerania. Teatralna parada zakończy się na placu z fontannami przy ul. Zamenhofa, gdzie o godz. 17:30 wystąpi krakowski teatr uliczny „Scena Kalejdoskop” ze spektaklem „Eunika w krainie cyrku” opartym na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”.

Dzień później (1 lipca o 14:00) ten sam teatr zaprezentuje dzieciom widowisko „Graal”. Na Starym Rynku w Policach pojawi się 10 aktorów z 5-metrowymi instalacjami, którzy przedstawią historię dwóch skonfliktowanych rodów winiarskich Jotti i Notti.

Teatr tańca, cyrkowcy, improwizacje...
Każdego festiwalowego dnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach (ul. Siedlecka 1a) występować będą amatorskie zespoły teatralne z Polski i Niemiec. Wśród nich m.in. cyrkowcy Abrax Kadabrax z Hamburga i słupski Teatr Tańca Enza. Ponadto, w sobotę o 15:30 zaplanowano spotkanie ze Szczecińską Grupą Improwizacyjną „Pod Pretekstem”. Również w sobotę (o 20:30) na polickiej scenie wystąpią artyści Skin the Cat & Movytza z Krakowa ze spektaklem "It’s all about bravery", będącym elektryzującą mieszanką tańca, gry świateł i energetycznej gry aktorskiej. Organizatorzy zapowiadają, że to taneczne show na długo pozostanie w pamięci widzów.

...oraz recital

W programie tegorocznego TEK-u znalazł się też występ Magdaleny Smalary znanej z takich produkcji jak „Przepis na życie”, „1920 Bitwa warszawska” czy "Samo życie". Artystka w zabawnym recitalu „Kobieta do zjedzenia” opowie o jednej z największych ludzkich namiętności. Będzie o smakach, apetytach i filozofii jedzenia. Występ Smalary to jedyne wydarzenie festiwalu, na które obowiązują wejściówki w cenie 10 zł. Recital rozpocznie się w piątek, 1 lipca, o godz. 20:30.

Polickiemu festiwalowi towarzyszą także warsztaty artystyczne, projekcje filmowe, wystawy fotografii i pospektaklowe dyskusje. Poza występem Magdaleny Smalary wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny. Program dostępny tutaj