W godzinach szczytu w dni powszednie już nie co 10 minut, tylko co 7-8 minut. Od 6 listopada będzie więcej kursów autobusów linii B.

– Zagęszczenie siatki połączeń to pierwsze efekty nowych naborów w komunikacji miejskiej w Szczecinie – informuje Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Teraz przy największym natężeniu ruchu w rozkładach jazdy jest 6 kursów linii B na godzinę. Od poniedziałku 6 listopada będzie ich 7 lub nawet 8.

Poza godzinami szczytu w dni powszednie nadal będzie obowiązywać częstotliwość co 20 minut, a wieczorami nawet co 30 minut. Dotychczasowy powszedni rozkład jazdy będzie ważny w dni powszednie w okresie wakacji letnich.

Pasażerowie linii B od dawna narzekają na przepełnione autobusy. Od czasu likwidacji linii A jest to jedyne autobusowe połączenie między lewobrzeżem a największymi osiedlami na prawobrzeżu.

Sytuacja ma się stopniowo poprawiać również w komunikacji tramwajowej, gdzie do pracy przygotowywani są nowi motorniczowie

– Pierwsze osoby, które ukończyły kursy motorniczych są już w trakcie jazd z patronem. Niebawem pojawią się na regularnych kursach. Na kolejne zwiększenie liczby połączeń wpłyną także nowi motorniczowie, którzy obecnie uczestniczą w kursie. 19 kursantów po jego zakończeniu i zdaniu egzaminu wejdzie do służby na początku stycznia 2024 r. Tramwaje Szczecińskie prowadzą obecnie nabór na kolejny kurs, który ma się rozpocząć 4 grudnia – mówi Kacper Reszczyński.

Szczegółowe informacje na temat naboru można znaleźć na stronie https://ts.szczecin.pl/strona/kurs-motorniczego-tramwaju-1.